Śląskie: zderzenie auta dostawczego z pociągiem

Polska
Śląskie: zderzenie auta dostawczego z pociągiem
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

Życiu dwóch mężczyzn, rannych w niedzielnym zderzeniu pociągu i samochodu na przejeździe kolejowym w miejscowości Kuleje w powiecie kłobuckim (Śląskie) nie zagraża niebezpieczeństwo – podała policja. Poszkodowani to pracujący w Polsce Ukraińcy.

Do wypadku doszło po 16 na szlaku kolejowym między Nowymi Herbami a Pankami – w Kulejach przy ul. Długiej. W renault master, którym jechało dwóch mężczyzn, uderzył pociąg PKP Intercity relacji Przemyśl-Szczecin wiozący około 300 pasażerów.

 

ZOBACZ: Pijany kierowca tira wjechał na przejazd. W auto uderzył pociąg [WIDEO Z CHWILI WYPADKU]

 

Zablokowana linia kolejowa

 

- Mężczyźni, którzy jechali samochodem to obywatele Ukrainy. Zostali zabrani do częstochowskiego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nikomu z pasażerów pociągu nic się nie stało - powiedział rzecznik kłobuckiej policji mł. asp. Kamil Raczyński.

 

Według dotychczasowych ustaleń, pociąg uderzył w samochód, gdy ten już zjeżdżał z torowiska. Największe zniszczenia są poza kabiną.

 

ZOBACZ: Pociąg staranował samochód na przejeździe kolejowym. Są ofiary śmiertelne

 

Po wypadku ruch kolejowy na tym odcinku został wstrzymany, ale wkrótce powinien zostać wznowiony. Na miejsce zostali wezwani strażacy, służby medyczne, policjanci i przedstawiciele PKP. Po wypadku kolej uruchomiła autobusową komunikację zastępczą. Poszkodowani mężczyźni to pracownicy jednej z firm z powiatu kłobuckiego. To kolejne w ostatnich dniach zderzenie samochodu w pociągiem w woj. śląskim.

 

W piątek w Wyrach w powiecie mikołowskim kierujący fiatem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i uderzył na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pociąg Intercity. W tamtym przypadku także nikomu nic się nie stało.

emi/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie