Nowy sondaż prezydencki uwzględnia Hołownię. "W I turze możemy spodziewać się zaciętej walki"

Polska
Nowy sondaż prezydencki uwzględnia Hołownię. "W I turze możemy spodziewać się zaciętej walki"
PAP/Artur Reszko
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki: nikt nie może być pewien zwycięstwa w wyborach, nawet prezydent Andrzej Duda

Gdyby w niedzielę odbyła się II tura wyborów prezydenckich, to 28 proc. ankietowanych głosowałoby na prezentera telewizyjnego Szymona Hołownię – wynika z sondażu IBRiS dla portalu WP. Dziennikarz przegrałby z Andrzejem Dudą (48,3 proc.). - To będą niezwykle ciekawe wybory i nikt nie może być pewien zwycięstwa, nawet prezydent Duda – skomentował sondaż marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Od kilku tygodni w mediach trwają spekulacje dotyczące startu Hołowni w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Dziennikarz do tej pory nie potwierdził, że będzie kandydował. Jednak w najnowszym artykule "Newsweeka", Hołownia przyznał, że "myśli o starcie w wyborach prezydenckich".

 

ZOBACZ: Jarubas: jeśli Kosiniak-Kamysz wejdzie do drugiej tury, to wygra z Dudą

 

Według dziennikarzy tygodnika, gotowy jest również sztab wyborczy. Ma nim pokierować były dziennikarz Michał Kobosko, który poinformował na Facebooku, że odchodzi ze swojej dotychczasowej pracy.

 

 

Według sondażu dla WP, w II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobyłby 48,3 proc. głosów, a Szymon Hołownia 28 proc. Z kolei 23,7 proc. respondentów wybrało odpowiedź: nie wiem/trudno powiedzieć.

 

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podkreślił w programie #Newsroom, że Hołownia "jeszcze nie zdecydował się, czy wystartuje". - Jedno jest pewne: to będą niezwykle ciekawe wybory i nikt nie może być pewien zwycięstwa, nawet prezydent Duda - powiedział.

 

ZOBACZ: Lubnauer: mam wrażenie, że pan Jaśkowiak ma ochotę zostać kandydatem Lewicy

 

- Wybory będą ciekawe, bo będzie bardzo dobry, wybrany z dwóch dobrych, kandydat Platformy Obywatelskiej. Będzie najprawdopodobniej prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jeżeli się zdecyduje, to pan Hołownia. Plus inne formacje. No i będzie prezydent Duda - mówił Grodzki. 

 

WIDEO: marszałek Senatu komentuje najnowszy sondaż prezydencki

  

 

- W pierwszej turze możemy się spodziewać rzeczywiście niezwykle interesujących wyników i niezwykle zaciętej walki - podsumował marszałek Senatu.

luq/ Newsroom, wp.pl, Newsweek
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie