Zabójstwo ciężarnej szwagierki. Jest wyrok dla ojca nienarodzonego dziecka

Polska
Zabójstwo ciężarnej szwagierki. Jest wyrok dla ojca nienarodzonego dziecka
Polsat News
Grzegorz G. ma zapłacić po 250 tys. zł zadośćuczynienia każdemu z rodziców zabitej kobiety.

Na dożywotnie więzienie skazał w czwartek Sąd Apelacyjny w Rzeszowie 35-letniego Grzegorza G. za zabójstwo 25-letniej ciężarnej szwagierki. Mężczyzna był ojcem nienarodzonego dziecka. Wyrok jest prawomocny.

Sąd odwoławczy utrzymał w zasadniczej części wyrok sądu I instancji. Zmienił jedynie kwalifikację czynu na zwykłe zabójstwo (jak w akcie oskarżenia), podczas gdy sąd okręgowy uznał, że było to zabójstwo z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. SO w Rzeszowie w marcu br. skazał G. na dożywocie.

 

Ponadto Grzegorz G. został pozbawiony praw publicznych na osiem lat. Ma także zapłacić po 250 tys. zł zadośćuczynienia każdemu z rodziców zabitej kobiety, którzy byli w procesie oskarżycielami posiłkowymi. Ma im również zwrócić ponad 17 tys. zł, które wybrał z konta Jolanty Ś. po jej śmierci.

 

ZOBACZ: Kupiła auto od żony właściciela komisu. Koszt naprawy przewyższa jego wartość

 

Sąd uznał Grzegorza G. za winnego także pozostałych zarzucanych mu przez prokuraturę czynów. Jest to m.in. kradzież samochodu i pieniędzy ofiary, usiłowanie dwóch oszustw, kradzież z miejsca pracy sprzętu elektronicznego o wartości ponad 0,5 mln zł. G. ma również naprawić szkodę względem swojego pracodawcy w łącznej kwocie prawie 320 tys. zł.

 

Rozprawa odwoławcza, podobnie jak większość procesu w I instancji, odbyła się za zamkniętymi drzwiami. Również ustne uzasadnienie wyroku zostało wygłoszone za zamkniętymi drzwiami.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie