Swastyka na dworcu w Gdańsku. Policja szuka starszego mężczyzny

Polska
Swastyka na dworcu w Gdańsku. Policja szuka starszego mężczyzny
KMP w Gdańsku
Rozpoznajesz go? Policja szuka ok. 70-letniego mężczyzny

Gdańscy policjanci opublikowali wizerunek ok. 70-letniego mężczyzny, który mógł namalować swastykę na peronie dworca PKP Gdańsk-Wrzeszcz. Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie ws. propagowania ustroju faszystowskiego. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia, są proszone o kontakt z komendą policji.

Swastyka pojawiła się na peronie dworca 4 maja. Policjanci zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu. Na zdjęciach widać podejrzanie zachowującego się starszego mężczyznę, który mógł namalować swastykę.


ZOBACZ: "Swastyka na pośladkach zamordowanego dziecka". Policja szuka sprawców znieważenia pomnika w Łodzi

 

KMP w Gdańsku

Policjanci opublikowali wizerunek podejrzewanego po kilku miesiącach, w środę. Mężczyzna ma krótkie, siwe włosy i szczupłą budowę ciała. W dniu, w którym popełniono przestępstwo był ubrany w jasną, krótką kurtkę i ciemne spodnie.

 

KMP w Gdańsku

Według art. 256 Kodeksu Karnego, publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego ustroju totalitarnego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Zapis dotyczy również "nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość".

 

 

bas/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie