"Swastyka na pośladkach zamordowanego dziecka". Policja szuka sprawców znieważenia pomnika w Łodzi

Polska

Policja poszukuje sprawców znieważenia pomnika poświęconego Martyrologii Dzieci, tzw. Pękniętego Serca w Łodzi, który przypomina o działającym w mieście obozie hitlerowskim przeznaczonym dla polskich dzieci i młodzieży. W weekend namalowano na nim swastykę i wypisano nazwisko jednego ze znanych sportowców. Jak ustaliliśmy, łodzianie zadeklarowali nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawców.

Zgłoszenie o znieważeniu pomnika z 1971 r. wpłynęło na policję w niedzielę. 
 

"Porażający obraz wandalizmu. Przykład zwyrodnienia. Pomnik Pękniętego Serca poświęcony Martyrologii Dzieci w Łodzi zbezczeszczony, sprofanowany. Swastyka na pośladkach zamordowanego dziecka i wielki napis... Jestem wstrząśnięty bezmiarem głupoty i bezczelności tego, kto to zrobił‼️ Dla łodzian to jeden z najsmutniejszych pomników, symbolizujący tragedię najmłodszych w czasie II Wojny Światowej" - napisał na Facebooku Marcin Gołaszewski, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi i opublikował zdjęcia dewastacji. 

 

Marcin Gołaszewski

 

 

Pomnik udało się już wyczyścić. Wokół niego zapłonęły znicze. "Mieszkańcy zadeklarowali dotychczas 1300 zł nagrody za wskazanie sprawcy dewastacji" - poinformował polsatnews.pl radny. 

 

Facebook/Marcin Gołaszewski

 

Marcin Gołaszewski

 

 

 

 

msl/ml/ polsatnews.pl; Zdj. główne: Marcin Gołaszewski
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie