Potrącił 74-latkę na pasach. Na oczach policjanta [WIDEO]

Polska

Kierujący Volkswagenem Golfem potrącił 74-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki w Myszkowie (woj. śląskie). Świadkiem zdarzenia był policjant, który od razu podbiegł, aby pomóc. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Policja opublikowała wideo "ku przestrodze".

Do potrącenia doszło ok. godz. 16 na ul. Kościuszki. 64-letni kierowca potrącił 74-letnią mieszkankę Myszkowa, która przechodziła przez pasy.

 

ZOBACZ: Babcia z wnukiem potrąceni na pasach. Choć chronił ich pracownik ze znakiem STOP

 

Policjant ruszył z pomocą

 

"Świadkiem tego zdarzenia był sierż. sztab. Marcin Piskorski, który w tym czasie na policyjnym parkingu wykonywał czynności procesowe związane z uszkodzeniem pojazdu. Gdy mundurowy zauważył potrącenie kobiety, przerwał oględziny i od razu przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy potrąconej" - czytamy w policyjnym komunikacie.

 

WIDEO: potrącenie 74-latki na pasach. Trafiła do szpitala

 

  

 

Poszkodowana została przekazana wezwanym na miejsce ratownikom pogotowia i przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.

 

Policja przypomina, że zarówno kierowcy, jak i piesi powinni na drodze kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Kierowcy popełniają "rażące wykroczenie" jeśli omijają pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych - takie zachowanie wiąże się z ogromnym zagrożeniem.

 

ZOBACZ: Weszła na pasy wpatrzona w telefon. Winnym potracenia kierowca volvo [WIDEO]

 

Z kolei piesi muszą pamiętać o tym, by nie wchodzić na pasy wprost pod nadjeżdżający samochód oraz nie wbiegać na pasy. Policjanci apelują, by w nocy zakładać na siebie elementy odblaskowe.

bas/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze