Fikcyjne faktury, nieistniejące towary. Przedsiębiorcy wyłudzili kilkaset tysięcy złotych

Polska
Fikcyjne faktury, nieistniejące towary. Przedsiębiorcy wyłudzili kilkaset tysięcy złotych
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay/BeatriceBB
Właściciele firm przez pięć lat posługiwali się fikcyjnymi fakturami

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby w związku z podejrzeniem o wyłudzenie podatku VAT. Niebawem usłyszą zarzuty wprowadzenia do obrotu fikcyjnych faktur. Ich wartość ma sięgać kilkuset tysięcy złotych.

Zatrzymań czworga właścicieli prywatnych firm z branży finansowej, doradczej i usługowej dokonali funkcjonariusze z rzeszowskiej delegatury CBA. Przebywali na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

 

- Wcześniej w tym wielowątkowym śledztwie zarzuty usłyszał właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało puste faktury - wyjaśnił Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

 

ZOBACZ: 

 

Działali przez pięć lat

 

Według śledczych, zatrzymani mieli działać w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT i wprowadzali do obrotu faktury dokumentujące fikcyjny obrót towarów. Agenci uważają, że grupa miała działać w latach 2014-18.

 

Brodowski mówił, że śledztwo CBA prowadzone jest wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Lublinie i tam po zakończeniu czynności trafią osoby zatrzymane. W prokuraturze mają usłyszeć zarzuty.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie