Poprosiła o jajko, kurę i odprawiła rytuał. Z domu zniknęła "zła energia" i 13 tys. zł

Polska
Poprosiła o jajko, kurę i odprawiła rytuał. Z domu zniknęła "zła energia" i 13 tys. zł
pixabay
Aby rytuał się udał, oszustka kazała przynieść wszystkie pieniądze jakie są w domu

Mieszkanka podsulechowskiej miejscowości (woj. lubuskie) wpuściła do domu starszą kobietą o - jak podaje lubuska policja - czarnych włosach i śniadej cerze, która miała pomóc jej pozbyć się "złej energii". Przy pomocy ręcznika, jajka i kury odprawiła rytuał. Zwierzę zdechło, a po wyjściu oszustki okazało się, że z mieszkania zniknęło 13 tysięcy złotych.

Kobieta kazała przynieść ręcznik i jajko, które rozbiła powtarzając "zaklęcia". Potem poprosiła o kurę i nakazała właścicielce domu dmuchać na zwierzę. Kiedy zdechło, prawdopodobnie uduszone przez oszustkę, powiedziała, że świadczy to o "złej energii" w domu - podaje lubuska policja.

 

Aby rytuał się udał, oszustka kazała przynieść wszystkie pieniądze jakie są w domu. Kobieta przyniosła swoje oszczędności zawinięte w reklamówkę. Oszustka schowała je do ręcznika i owinęła materiałem.

 

ZOBACZ: Oszustka źle obliczyła datę przedawnienia czynu karalnego. Wróciła do Polski i trafiła do więzienia

 

Miała "medytować" jeszcze przez 8 godzin

 

Następnie kazała się odwrócić i modlić. Po chwili powiedziała, że jeszcze przez 8 godzin właścicielka domu ma "medytować". Po wyjściu kobiety, właścicielka domu sprawdziła zawartość reklamówki - pieniędzy tam nie było. 

 

Policja przypomina, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. "Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję" - podkreślono. 

msl/ml/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze