Premier powoła nowych wiceministrów. Znamy nazwiska

Polska
Premier powoła nowych wiceministrów. Znamy nazwiska
PAP/Piotr Polak

W środę po godz. 13 zostaną powołani nowi wiceministrowie - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje Polsat News. Obsadzone mają być stanowiska w ministerstwie klimatu i resorcie spraw zagranicznych.

Sekretarzem Stanu w ministerstwie klimatu ma zostać poseł Ireneusz Zyska (PiS). 

Z kolei podsekretarzem stanu w resorcie klimatu ma być Adam Guibourgé-Czetwertyński, kierownik referatu środowiska w stałym przedstawicielstwie Polski w Brukseli.

 

Po powołaniu nowego rządu stery w resorcie klimatu objął Michał Kurtyka. Nowe ministerstwo zajmie się odnawialnymi źródłami energii, miksem energetycznym, programami Czyste Powietrze i Mój Prąd, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, gospodarką odpadami oraz obniżeniem emisji dwutlenku węgla. 

 

ZOBACZ: 22 nazwiska w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego

 

Sekretarzem stanu w ministerstwie spraw zagranicznych ma być Piotr Wawrzyk, który wcześniej pełnił już funkcję wiceministra w tym resorcie.

Z kolei stanowisko podsekretarza stanu w MSZ ma objąć Paweł Jabłoński, doradca premiera Mateusza Morawieckiego. 

 

Szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych po powołaniu nowego rządu pozostał Jacek Czaputowicz, lecz tzw. pionem europejskim, przeniesionym do kancelarii premiera, zajął się Konrad Szymański. Został on ministrem-członkiem Rady Ministrów.

pgo/hlk/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie