Włamania w masce wilkołaka. Jest dwóch zatrzymanych

Polska
Włamania w masce wilkołaka. Jest dwóch zatrzymanych
KMP Elbląg
Maska miała należeć do wnuka zatrzymanego.

Dwaj mężczyźni mieli jeździć na włamania damskimi ukradzionymi wcześniej rowerami. Jeden używał maski wilkołaka swojego wnuka. Podejrzani kradli elektronarzędzia, rowery i telefony komórkowe. Obaj zostali zatrzymani przez elbląską policję.

Jak poinformował PAP w piątek Jakub Sawicki z elbląskiej policji, policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali dwóch podejrzanych o włamania - to 36 i 52-latek.

 

W mieszkaniu starszego z mężczyzn natrafiono na przedmioty, które pochodziły z kradzieży. Były to elektronarzędzia, rowery i telefony komórkowe. W trakcie postępowania policyjnego okazało się, że 52-latek włamał do jednego ze sklepów spożywczego, używając maski wilkołaka, którą wziął z zabawek swojego wnuka.

 

ZOBACZ: Kradzież laptopa z danymi studentów SGGW. Zatrzymano trzech Gruzinów

 

Tę właśnie maskę policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny. 36 i 52-latek często działali razem. Podczas jednego z włamań ukradli m.in. dwa damskie rowery. To na nich jeździli później na kolejne kradzieże.

 

36-latek usłyszał łącznie 12 zarzutów, w tym oprócz kradzieży z włamaniem również zarzut posiadania narkotyków. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. W piątek sąd przychylił się do wniosku i aresztował 36-latka na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie