Nowa funkcja dla byłego posła. Będzie pracował w Senacie

Polska
Nowa funkcja dla byłego posła. Będzie pracował w Senacie
Polsat News
Grzegorz Furgo szefem Centrum Informacyjnego Senatu.

"Od wczoraj pełnię funkcję dyrektora Centrum Informacyjnego Senatu. Praca dla całego Senatu i Marszałka Tomasza Grodzkiego to dla mnie bardzo duży zaszczyt. W szczególności, że to w Senacie bije dziś serce polskiego parlamentaryzmu" - poinformował na Twitterze były poseł Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Furgo.

Na stronie Senatu Furgo figuruje jako dyrektor p.o. Centrum Informacyjnego Senatu. Taką funkcję wpisał też w opisie profilu na Twitterze.

 

 

Wicedyrektorem Centrum Informacyjnego Senatu jest Anna Pomianowska-Bąk.

 

Furgo to menedżer branży kulturalnej, producent imprez kulturalnych i polityk. Był posłem minionej kadencji. Do Sejmu dostał się z okręgu gdyńsko-słupskiego z list Nowoczesnej. W 2015 r. zdobył 14 tys. 247 głosów.


W Sejmie był członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Zdrowia, pracował też w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

 

ZOBACZ: Grodzki zapowiada zmiany w Senacie. To powrót do tradycji


Był wiceprzewodniczącym pomorskiego regionu Nowoczesnej i członkiem rady krajowej partii. W kwietniu 2017 r. został zawieszony w prawach członka ugrupowania, po czym przeszedł do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej i dołączył do tej partii.


W 2019 r. bez powodzenia startował z listy Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego oraz z listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

prz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie