Legenda rocka zawiesza trasę koncertową. Woli chronić środowisko

Kultura
Legenda rocka zawiesza trasę koncertową. Woli chronić środowisko
Twitter/ Coldplay
Coldplay zagra jedynie 3 koncerty promujące nowy album, w tym dwa w Jordanii

Brytyjska grupa Coldplay zdecydowała się zawiesić trasę koncertową promującą najnowszy album "Everyday Life". Powodem jest troska o środowisko. - Nasza następna trasa będzie możliwie najbardziej przyjazna dla planety - zapowiedział Chris Martin, frontman zespołu.

W rozmowie z BBC News zaznaczył, że jego kapela chce, by trasa koncertowa była neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

- Bylibyśmy zawiedzeni, gdyby nasze podróże promujące płytę nie były neutralne jeśli chodzi o emisję CO2. Odbyliśmy wiele dużych tras. Jak to wszystko zmienić, by więcej dawać, niż zabierać? - pytał.

 

 

ZOBACZ: Ogłoszenia w gazetach i listy do fanów. Coldplay powraca w zaskakujący sposób

 

Eko trendy w muzyce

 

Coldplay nie jest jedynym zespołem chcącym postępować bardziej ekologicznie. Billie Eilish, nastoletnia amerykańska piosenkarka, ogłosiła, że chce, by jej trasa koncertowa była "tak zielona, jak tylko możliwe". Mają się do tego przyczynić m.in. eliminacja plastikowych słomek czy zachęcanie fanów do korzystania z butelek na wodę wielokrotnego użytku.

 

Ponadto, w każdym miejscu na trasie, która rozpocznie się w marcu przyszłego roku, znajdzie się "Billie Eilish Eco-Village", gdzie fani będą mogli dowiedzieć się o tym, co mogą zrobić, by powstrzymać ocieplenie klimatu.

 

 

Festiwale włączają się do walki o lepszy los Ziemi

 

Festiwale muzyczne również coraz chętniej włączają się w ochronę środowiska. W bieżącym roku Glastonbury zakazał sprzedaży plastikowych butelek, oferując na swoim terenie 850 kranów i dziesiątki kiosków z wodą. Ponad 60 znaczących festiwali, m.in. Leeds i Download zobowiązało się do bycia wolnym od plastiku do 2021 roku.

 

ZOBACZ: "Pislam, pislam über alles". Tymon Tymański z nową, kontrowersyjną płytą

 

Jedynie trzy koncerty

 

Coldplay w piątek, 22 listopada, zagra dwa koncerty w Jordanii. Oba będą transmitowane na YouTube. Wtedy też na sklepowych półkach ukaże się najnowsza płyta zespołu. 25 listopada brytyjska kapela wystąpi w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Cały dochód z tego występu przeznaczony zostanie na organizację ClientEarth zajmującą się działaniami na rzecz środowiska.

 

ac/bas/ theguardian.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie