Ogłoszenia w gazetach i listy do fanów. Coldplay powraca w zaskakujący sposób

Kultura
Ogłoszenia w gazetach i listy do fanów. Coldplay powraca w zaskakujący sposób
Coldplay/Twitter
Muzycy, w dobie internetu, postanowili pójść pod prąd i ujawniać informacje również za pośrednictwem tradycyjnych mediów.

"Drodzy przyjaciele. Od stu lat pracujemy nad nową płytą zatytułowaną »Everyday Life« . To podwójny album dla jednego odbiorcy. Są dwie części: »Sunrise« oraz »Sunset«. Ukaże się on 22 listopada" - czytamy w... liście, który muzycy zespołu Coldplay wysłali do swoich fanów. Rockowa grupa powraca, zaskakując wielbicieli na całym świecie.

Wspomniany list dotarł do niektórych wielbicieli Coldplay w wersji papierowej. Szersze grono mogło zapoznać się z jego treścią na Twitterze formacji.

 

"To odzwierciedlenie tego, co myślimy o niektórych kwestiach" - pisali o piosenkach zawartych na nadchodzącym albumie.

ZOBACZ: Metallica przekazała 200 tys. złotych na hospicjum

 

Lokalne ogłoszenia


Muzycy, w dobie internetu, postanowili pójść pod prąd i ujawniać informacje również za pośrednictwem tradycyjnych mediów. Lista utworów zawartych na "Everyday Life" znalazła się w ogłoszeniach w różnych lokalnych, zagranicznych gazetach. Jedną z nich był "Sydney Morning Herald".

Grafika promująca wydawnictwo również sięga do przeszłości. Zespołowi towarzyszy na niej niemiecki filozof Friedrich Nietzsche z saksofonem.

ZOBACZ: Metalowe zespoły wspierają aborcję

 

Single promujące

 

To nie koniec niespodzianek. Muzycy Coldplay w czwartek opublikowali dwa single z nadchodzącego "Everyday Life". Chętni mogą posłuchać ich za darmo w sieci.

 

Przypomnijmy, ostatnią płytą brytyjskiej kapeli jest "A Head Full Of Dreams" wydane w 2015 roku.

 

Wibrator i whisky

 

Pomysłowość niektórych zespołów nie ogranicza się wyłącznie do promocji nowych płyt. Warto przypomnieć chociażby heavy metalowy Motörhead od wielu lat stawiający na sprzedaż oryginalnych gadżetów ze swoim logo. Jednym z nich jest wibrator, o którym zespół co jakiś czas przypomina na Facebookowym profilu.

 

 

W asortymencie sklepu znajdziemy również alkohole sygnowane logo kapeli, m.in. whisky, piwo czy wódkę.

 

 

28 grudnia 2015 roku zmarł lider formacji Lemmy Kilmister. Od tego czasu zespół zakończył działalność, choć wciąż pozostaje aktywny w sieci.

ac/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie