Łódzkie: pacjent zaatakował ratowniczkę medyczną

Polska
Łódzkie: pacjent zaatakował ratowniczkę medyczną
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ TryJimmy
Kobieta szybko zareagowała i uniknęła ciosu. Z pomocą ruszyli jej koledzy

Policjanci z Opoczna zatrzymali pijanego 53-latka, który znieważył w szpitalu ratowniczkę medyczną i usiłował uderzyć ją szklaną butelką. Mężczyzna miał w organizmie ponad 4,5 promila alkoholu.

Jak poinformowała w czwartek asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji, do zdarzenia doszło w minioną środę po południu. Ustalono, że mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego kilka godzin wcześniej został przywieziony karetką pogotowia do szpitala.

 

- 53-latkowi została udzielona pomoc w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Po kilku godzinach pacjent zaczął zachowywać się bardzo agresywnie wobec opiekującej się nim ratowniczki. Był nie tylko wulgarny, ale także w pewnym momencie zaatakował kobietę wyciągniętą z plecaka szklaną butelką - wyjaśniła Stępień.

 

PRZECZYTAJ: Zaatakował ratowników z pogotowia pistoletem. Zatrzymała go policja

 

Atak na funkcjonariusza publicznego 

 

Kobieta szybko zareagowała i uniknęła ciosu. Z pomocą ruszyli jej koledzy, a po chwili na miejscu byli też wezwani policjanci. Okazało się, że agresywny 53-latek miał w organizmie ponad 4,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

Stępień przypomina, że ratownik medyczny w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych ma status funkcjonariusza publicznego. Jego znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej jest przestępstwem. Może grozić za to kara do trzech lat więzienia. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie