Dolnośląskie wraki: autobus z pękniętą tarczą hamulca i bus, który od rdzy... omal się nie rozpadł

Polska
Dolnośląskie wraki: autobus z pękniętą tarczą hamulca i bus, który od rdzy... omal się nie rozpadł
GITD
Niesprawny autobus został wycofany z ruchu, a kierowca ukarany mandatem

Inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli autobus przewożący dzieci na szkolną wycieczkę do Czech. W pojeździe wykryto poważną usterkę - pękniętą w dwóch miejscach tarczę hamulcową. Pojazd został wycofany z ruchu. Z kolei w pobliżu Jeleniej Góry policjanci zatrzymali busa, który był tak zardzewiały, że podczas kontroli... omal się nie rozpadł.

W czwartek na odcinku autostrady A1 w Godowie inspektorzy z Wodzisławia Śląskiego (woj. dolnośląskie)  zatrzymali do rutynowej kontroli autokar przewożący uczniów jednej ze szkół na wycieczkę do czeskiej Ostrawy.

 

W trakcie kontroli stanu technicznego samochodu dostrzegli w prawym, przednim kole szerokie pęknięcia na tarczy hamulcowej. Ważny element układu hamulcowego był poważnie uszkodzony w dwóch miejscach.

 

GITD

 

 

Ponieważ usterka zagrażała bezpieczeństwu przewożonych osób, pojazd został wycofany z ruchu. Kierowcę autobusu ukarano mandatem.  

 

ZOBACZ: Wypadek autobusu z dziećmi niedaleko Kozienic. Kilkanaście rannych osób

 

Z konsekwencjami finansowymi musi się też liczyć przewoźnik oraz osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie, wobec których wszczęto postępowanie administracyjne. Przewoźnikowi grozi 2 tysiące złotych kary, a zarządzającemu grzywna w wysokości 500 złotych.

 

Firma transportowa, do której należał pojazd, podstawiła zastępczy, sprawny technicznie autobus, który przewiózł dzieci do celu.

 

W trakcie jazdy omal się nie rozpadł

 

Mimo, że na polskich drogach jest coraz więcej kontroli, a przeglądy techniczne pojazdów stają się coraz bardziej rygorystyczne, ciągle jeszcze można znaleźć prawdziwe jeżdżące wraki. 

 

Samochód w takim własnie stanie zatrzymali do kontroli policjanci jeleniogórskiej drogówki (woj. dolnośląskie). Stan techniczny busa marki peugeot już z daleka budził ich zastrzeżenia. 

 

Policja Jeleniogórska

 

Samochód miał liczne usterki, elementy konstrukcyjne pojazdu były tak skorodowane, że w trackie jazdy omal się nie rozpadł. Podczas kontroli okazało się, że bus miał też niesprawne oświetlenie oraz budził zastrzeżenia co do emisji spalin.

 

Policja Jeleniogórska

 

Auto nie posiadało badań technicznych od 7 miesięcy, a dowód rejestracyjny został zatrzymany osiem miesięcy temu z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa.

 

Policja Jeleniogórska

 

Mimo tego 26-letni kierowca przewoził w samochodzie dwóch pasażerów. Został więc ukarany mandatem a samochód trafił na lawetę.   

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie