CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie afery w GetBack

Polska
CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie afery w GetBack
Google.com/Maps
Zarzuty w śledztwie usłyszało 56 osób

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack. Do tej pory zarzuty w tym śledztwie usłyszało już 56 osób. Nowi zatrzymani, to kolejny wątek śledztwa.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział w czwartek, że zatrzymani przez funkcjonariuszy warszawskiej delegatury CBA, to b. członek zarządu GetBack SA oraz b. wiceprezes i prokurent jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.

 

- Ustalenia agentów CBA wskazują, że reprezentując Trigon TFI SA w sierpniu 2017 r. wiceprezes i prokurent zawarli umowę ramową z członkiem zarządu GetBack - wyjaśnił Brodowski. Wówczas zobowiązano się powierzyć GetBack na wyłączność obsługę portfeli wierzytelności nowo utworzonych funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez to towarzystwo - wynika z ustaleń śledczych.

 

PRZECZYTAJ: Powstał zespół ds. Get Back w prokuraturze. Ma walczyć o odszkodowania

 

Co najmniej 49 mln zł strat

 

- Nowe fundusze nigdy nie powstały, a w wyniku podpisania umowy ramowej GetBack poniósł co najmniej 49 mln zł straty - podał Brodowski.

 

- Do tej pory zarzuty w tym śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie usłyszało już 56 osób - dodał.

 

Zaznaczył, że zatrzymane przez CBA osoby trafią do tej prokuratury, gdzie mają im zostać postawione zarzuty.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie