Starcia przed komendą w Koninie. Areszt dla dwóch osób

Polska
Starcia przed komendą w Koninie. Areszt dla dwóch osób
PAP/Tomasz Wojtasik
Policjanci zatrzymali w niedzielę trzech mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat

Dwóch z trzech mężczyzn zatrzymanych po niedzielnych starciach z policją przed komendą w Koninie decyzją sądu zostało w środę tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Za czynną napaść na funkcjonariuszy podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

W związku ze śmiercią 21-latka, postrzelonego w czwartek przez policjanta na jednym z konińskich osiedli, przed Komendą Miejską Policji w Koninie zorganizowano w niedzielę zgromadzenie. Część jego uczestników zaatakowała butelkami i kamieniami chroniących budynek funkcjonariuszy. Trzech policjantów zostało niegroźnie rannych.

 

ZOBACZ: Narzeczona 21-letniego Adama z Konina: policja powinna nas bronić, a nie zabijać

 

W związku z atakiem na funkcjonariuszy policjanci zatrzymali w niedzielę trzech mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat. Wszyscy byli pijani, mieli od 1,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. We wtorek zarzuty uszkodzenia ciała, znieważenia i czynnej napaści na policjantów przedstawiono dwóm zatrzymanym w wieku 18 i 23 lat. Obaj podejrzani przyznali się do winy. Prokuratura Rejonowa w Koninie zawnioskowała do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzn.

 

Trzeci z zatrzymanych usłyszał zarzut

 

Prezes Sądu Rejonowego w Koninie sędzia Michał Jankowski poinformował w środę, że decyzją sądu wobec obu podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt na okres na trzech miesięcy. Obu mężczyznom grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Trzeci z zatrzymanych po niedzielnych zajściach mężczyzna usłyszał we wtorek zarzut zmuszania funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej. 27-latkowi grozi za to do trzech lat więzienia. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie