Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Dyskutowano o zmianach w systemie emerytalnym

Polska
Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Dyskutowano o zmianach w systemie emerytalnym
Zdj. ilustracyjne/Polsat News
W spotkaniu wzięli udział Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro

Projekt zmian w systemie emerytalnym powinien być dyskutowany w szerszym kontekście, także np. Pracowniczych Planów Kapitałowych - uważa rzecznik rządu Piotr Müller. Mimo utrzymania 30-krotności składek na ZUS budżet na 2020 r. może uda się zrównoważyć, ewentualny deficyt będzie najmniejszy od lat - dodał.

Po wycofaniu we wtorek przez PiS projektu ustawy znoszącej limit 30-krotności składek na ZUS w Sejmie odbyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy - Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry - na temat umowy koalicyjnej.

 

- Argument, który pojawiał się w ostatnich dniach, że projekt powinien być dyskutowany w szerszym kontekście, nas przekonał - powiedział po spotkaniu rzecznik rządu dziennikarzom w Sejmie.

 

ZOBACZ: Zgrzyt w Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie nie poprze pomysłu PiS

 

- Pamiętajmy też, że dzisiaj premier zaproponował, żeby chociażby Pracownicze Plany Kapitałowe były regulowane już na poziomie konstytucji. To też jest jeden z elementów dyskusji o szeroko rozumianym systemie emerytalnym - dodał Müller. Zaznaczył, że było wiadomo, iż "w ramach Zjednoczonej Prawicy były różne opinie co do tego projektu".

 

Pytany o zrównoważenie budżetu po wycofaniu projektu zapewnił, że "w tej chwili budżet państwa, jeśli chodzi o potencjalną strukturę deficytu, byłby i tak najniższy w historii ostatnich wielu lat". - Nie wykluczamy jeszcze, że uda się mimo wszystko zrównoważyć ten budżet - zaznaczył rzecznik rządu.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie