Pożar bloku w Warszawie. Trzy osoby w szpitalu

Polska
Pożar bloku w Warszawie. Trzy osoby w szpitalu
Polsat News
Konieczna była ewakuacja ok. 100 osób

Trzy osoby trafiły do szpitala po nocnym pożarze na ul. Grzybowskiej w Warszawie. Ogień pojawił się na 14. piętrze w 15-piętrowym budynku. Ewakuowano 82 osoby.

Strażacy otrzymali zgłoszenie w poniedziałek przed północą. Dotyczyło to zadymienia z okna na korytarzu na 14. piętrze bloku przy ul. Grzybowskiej. Okazało się, że na klatce schodowej przy szybie windowym wybuchł pożar. Zapaliły się m.in. elementy konstrukcyjne.

 

Kobieta, policjant, strażak

 

Na miejsce wysłano dziewięć zastępów straży pożarnej i 38 ratowników. - Były cztery zespoły pogotowia ratunkowego, 11 zespołów policji, inspektor budowlany, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe - powiedział Robert Mazur z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

 

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny pożar w Małopolsce. Nie żyją dwie osoby

 

Zostały podstawione cztery autobusy, w których mieszkańcy oczekiwali na zakończenie akcji służb. W jej trakcie ewakuowano 82 osoby. Osiem osób zostało poszkodowanych. - Trzy zostały zabrane na badania kontrolne do szpitala. Była to kobieta, policjant, który uczestniczył przy ewakuacji mieszkańców, oraz strażak - poinformował mł. brygadier Robert Mazur.

 

Nie wszyscy wrócili do mieszkań

 

Jak podała straż pożarna, większość mieszkańców wróciła już do swoich mieszkań - oprócz lokatorów z 13. piętra.

 

Piętro to - decyzją nadzoru budowlanego - zostało wyłączone z użytkowania na czas czynności służb remontowych i dochodzeniowych.

 

Akcja gaśnicza zakończyła się ok. godz. 4.30.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie