Pożar bloku w Warszawie. Jedna osoba spłonęła

Polska
Pożar bloku w Warszawie. Jedna osoba spłonęła
Komenda Miejska PSP w Warszawie
Pożar bloku na ul. Płockiej w Warszawie

W środę rano otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania na piątym piętrze budynku przy ul. Płockiej. Dwie osoby zostały poszkodowane, z czego jedna to ofiara śmiertelna - poinformował w środę dyżurny operacyjny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. bryg. Cezary Płotica

Informacje o pożarze strażacy otrzymali w środę po godzinie 8. "Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania na piątym piętrze budynku przy ul. Płockiej. Przed naszym przyjazdem ewakuowało się 10 osób z mieszkań sąsiednich, ze względu na duże zadymienie" - przekazał mł. bryg. Cezary Płotica.

 

ZOBACZ: Pożar kamienicy w Toruniu. Nie żyje jedna osoba

 

Na miejscu siedem zastępów

 

Dodał, że cztery osoby były ewakuowane po klatce schodowej przez strażaków.

 

Wskazał również, że w wyniku pożaru dwie osoby zostały poszkodowane. - Jedna to mężczyzna, który nawdychał się dymu w czasie ewakuacji. Druga, to osoba śmiertelna, która przebywała w mieszkaniu objętym pożarem - poinformował strażak.

 

Na miejscu pracuje siedem zastępów warszawskiej straży pożarnej.

Komenda Miejska PSP w Warszawie

 

"Zwęglone ciało mężczyzny"

 

Z kolei kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej wskazał, że "w momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono pożar w fazie rozwiniętej tzn. płomienie wychodziły przez okno lokalu, w którym się paliło. Nasze działania polegały w pierwszej fazie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podano dwa prądy wody. Jeden po klatce schodowej, a drugi z podnośnika hydraulicznego".

 

Kapitan dodał, że w tej chwili trwa dokładne sprawdzanie mieszkania, oddymianie i ewentualnie dogaszanie pozostałych zarzewi ognia.

 

- Niestety w trakcie przeszukania natrafiono na zwęglone ciało mężczyzny - powiedział kpt. Wojciech Kapczyński.

Komenda Miejska PSP w Warszawie; Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej
bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze