18-latek uciekał przed policją, bo marzył o pościgu "jak z amerykańskich filmów"

Polska
18-latek uciekał przed policją, bo marzył o pościgu "jak z amerykańskich filmów"
Policja Lubin
Za kierownicą siedział 18-latek bez prawa jazdy

Jechał całą szerokością drogi, próbował zepchnąć radiowóz, a z okien wyrzucał butelki… kołdrę i poduszkę. Za kierownicą siedział 18-latek bez prawa jazdy. Mundurowym tłumaczył później, że chciał, aby ucieczka podczas policyjnego pościgu wyglądała tak, jak w amerykańskich filmach. Grozi mu teraz 5 lat więzienia.

Pościg za młodym kierowcą zaczął się na ul. Legnickiej w Lubinie. To tam 18-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ruszyli za nim policjanci, którzy nadal dawali mu znaki, by zatrzymał auto.

 

Butelki, kołdra i poduszka

 

18-latek jechał całą szerokością jezdni, co zmuszało innych kierowców do gwałtownego hamowania i ucieczki na inne pasy. Próbował również zepchnąć z drogi radiowóz.

 

ZOBACZ TEŻ: Uciekał motocyklem przed grupą "Speed". Rozbił się o bramę garażu [WIDEO]

 

To jednak nie wystarczyło mężczyźnie, by zrealizować swoje marzenie o pościgu rodem z amerykańskich filmów. Z okien auta zaczął wyrzucać m.in. butelki, ale też kołdrę i poduszkę.

 

18-latek doprowadził do kolizji z pojazdem uprzywilejowanym. Pościg jednak zakończył się dopiero w Legnicy, gdzie na skrzyżowaniu kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w barierę energochłonną.

 

Trzeźwy bez prawa jazdy

 

Mężczyźnie nic się nie stało. To mieszkaniec Lubina, znany wcześniej policji. Był trzeźwy, ale nie miał prawa jazdy. Jak wyjaśnił policjantom, takie pościgi oglądał w amerykańskich filmach i chciał, by ten za nim, wyglądał podobnie.

 

ZOBACZ TEŻ: Strzały i pościg. Zakopianką uciekał wielokrotnie karny 35-latek. Jest nagranie z zatrzymania

 

18-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia  i zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

pgo/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie