Tragiczny pożar w Małopolsce. Nie żyją dwie osoby

Polska
Tragiczny pożar w Małopolsce. Nie żyją dwie osoby
Polsat News
Podczas przeszukiwania przez strażaków korytarza, zawalił się strop nad kuchnią

Mężczyzna i kobieta zginęli w pożarze domu jednorodzinnego, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Radlna w pow. tarnowskim – poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godz. 22.30. Gdy przybyli na miejsce, ogniem ogarnięty był dach, płomienie wydobywały się także przez okna budynku. Od mieszkańców miejscowości uzyskano informację, że wewnątrz mogą być dwie osoby.

 

Zawalił się strop

 

- Strażacy weszli do budynku z kamerą termowizyjną, ale podczas przeszukiwania korytarza zawalił się strop nad kuchnią. Wejście do dalszych pomieszczeń było niemożliwe ze względu na ryzyko, że runie reszta drewnianego stropu - powiedział Sebastian Woźniak.

 

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny finał pożaru w Lubsku. Nie żyje 26-letnia kobieta

 

Z ogniem walczyło sześć zastępów - 28 strażaków. Akcja trwała niemal sześć godzin Po ugaszeniu pożaru strażacy rozpoczęli przeszukiwanie pogorzeliska, co było utrudnione o tyle, że w środku znajdowało się dużo mebli, kartonów i odzieży. W domu znaleziono ciała mężczyzny i kobiety.

 

Apel strażaków

 

Strażacy apelują o wyposażanie domów w czujki dymu, które mogą zaalarmować mieszkańców już w pierwszej fazie rozwoju pożaru. Zdarza się, że mimo iż są na miejscu po kilku minutach od zgłoszenia, na ratunek jest za późno.

 

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze