Radni PiS w klubie z radnymi PO. Zmiany w bielskiej radzie miejskiej

Polska
Radni PiS w klubie z radnymi PO. Zmiany w bielskiej radzie miejskiej
um.bielsko.pl
W skład nowego klubu weszli wszyscy radni PO i komitetu Jacka Krywulta, a także dwóch z klubu PiS oraz niezrzeszony.

Nowy klub powstał w bielskiej radzie miejskiej. Składa się z 14 radnych, którzy dotychczas byli członkami klubów PO, PiS oraz komitetu byłego prezydenta Jacka Krywulta – poinformował w piątek radny Karol Markowski. Klub ma większość w 25-osobowej radzie.

- W skład klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej" weszli radni o różnych poglądach i o różnym doświadczeniu samorządowym, którzy chcą wspólnie działać na rzecz miasta i jego mieszkańców – poinformował Markowski.

 

Szef klubu podkreślił, że "polityka nie powinna dochodzić do głosu w samorządzie". - Tutaj powinno się działać ponad wszelkimi podziałami. Dlatego w nowym klubie znaleźli się radni związani z PO, PiS oraz klubem wyborców Jacka Krywulta – powiedział.

 

Przed powstaniem klubu PiS dysponował w bielskiej radzie dziewięcioma mandatami, PO - siedmioma, a kluby Jacka Krywulta i Niezależni.BB – każdy czterema. Jeden radny był niezrzeszony, wcześniej należał do PiS.

 

ZOBACZ TEŻ: Fuzja partii lewicy. "Kongres zjednoczeniowy prawdopodobnie wiosną"

 

Klub będzie wspierał prezydenta z PO

 

W skład klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej" weszli wszyscy radni PO i komitetu Jacka Krywulta, a także dwóch z klubu PiS oraz niezrzeszony.

 

Obecnie po zmianach PiS ma siedmiu radnych. Stan liczebny Niezależnych.BB pozostał niezmienny.

 

Markowski zadeklarował, że nowy klub "nie zamyka się na członków". - Każdy radny, który będzie chciał zasilić nasze szeregi zostanie przyjęty z otwartymi rękoma – zaznaczył.

 

W radzie klub będzie wspierał prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, który jest liderem bielskiej PO.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie