Karambol w Świętokrzyskiem. Zderzyło się pięć samochodów

Polska
Karambol w Świętokrzyskiem. Zderzyło się pięć samochodów
PSP Starachowice
W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby

Trzech kierowców zostało przewiezionych do szpitala po zderzeniu pięciu samochodów, do którego doszło w piątek na drodze wojewódzkiej nr 744 koło Starachowic - poinformowała świętokrzyska policja.

Przed godz. 8:00 na drodze wojewódzkiej nr 744 zderzyło się pięć pojazdów - przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach Paweł Kusiak.

 

PRZECZYTAJ: Seria kolizji na odcinku A4. Najpierw zderzyło się pięć aut, potem cztery

 

Niedostosowania prędkości do warunków

 

- Trzy pojazdy poruszały się w jednym kierunku, dwa - w przeciwnym. Prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, kierujący audi uderzył w poprzedzający go samochód, a kierowca tego auta w kolejne - podał policjant.

 

Jeden samochód uszkodził kolejne dwa pojazdy.

 

- Potem jeden z pojazdów zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z dwoma samochodami jadącymi w przeciwną stronę - opisywał funkcjonariusz.

 

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby - kierowcy trzech aut. - Zostali przetransportowany do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodał Kusiak.

 

Kierowcy pięciu aut byli trzeźwi

 

Wszyscy kierowcy pojazdów - pięciu mężczyzn - byli trzeźwi. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana, wyznaczono objazdy.

 

- Policjanci kończą czynności na miejscu zdarzenia, usuwają pojazdy z jezdni. Za chwilę ruch zostanie wznowiony - zapewniał w południe Kusiak.

emi/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie