Trwa najdłuższy lot w historii. Boeing 787-9 Dreamliner leci z Londynu do Sydney

Świat
Trwa najdłuższy lot w historii. Boeing 787-9 Dreamliner leci z Londynu do Sydney
Flickr.com, Flightradar24
Samolot pasażerski Boeing 787-9 Dreamliner, australijskich linii lotniczych Qantas Airways, ma pokonać dystans 17 tys. 750 km w ciągu 19 godzin.

Samolot pasażerski Boeing 787-9 Dreamliner, należący do australijskich linii lotniczych Qantas Airways, ma pokonać dystans 17 tys. 750 km w ciągu 19 godzin. Rekordowa trasa między Londynem a Sydney ma się odbyć bez międzylądowania. Lotem dowodzi kpt. Helen Trenerry.

Na pokładzie samolotu znajduje się 52 pasażerów. Jak podaje CNN są to pracownicy Qantas i osoby często podróżujące samolotem. Wyposażono ich w urządzenia do monitorowania snu, ruchu, konsumpcji żywności i korzystania z rozrywki podczas lotu.

 

Dane są gromadzone przez naukowców z Charles Perkins Center - jednostki badawczej Uniwersytetu Medycznego w Sydney - którzy zbadają, w jaki sposób latanie na dalekich dystansach oddziałuje na zdrowie, samopoczucie i zegar biologiczny.

 

Historyczny lot do Australii

 

Boeing 787-9 Dreamliner wystartował z lotniska Heathrow w Londynie o godzinie 6:09 czasu miejscowego (7:09 w Polsce). Na lotnisko Kingsford Smith Airport w Sydney ma dotrzeć, według serwisu Flightradar24, o godzinie 12:05 czasu lokalnego (2:05 w Polsce).

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Airbus zaprezentował niewidzialny samolot o futurystycznym kształcie

 

Przed odlotem załoga Dreamlinera napisała w mediach społecznościowych, że to "historyczny lot".

Qantas lubi rekordy

 

W październiku tego roku linie Qantas przetestowały lot samolotu pasażerskiego z Nowego Jorku do Sydney. Podróż trwała 19 godzin i 16 minut.

 

Obecnie najdłuższe połączenie lotnicze, które trwa ponad 18 godz., obsługują na trasie Singapur - Nowy Jork linie Singapore Airlines.

las/hlk/grz/ polsatnews.pl, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie