"Zaprosili" policję na zlot samochodów. 40 kierowców ukaranych mandatami

Moto
"Zaprosili" policję na zlot samochodów. 40 kierowców ukaranych mandatami
KMP w Koninie
Pięciu kierowców straciło prawa jazdy na trzy miesiące

Nieformalna grupa fanów motoryzacji w Koninie (woj. wielkopolskie) zaprosiła w mediach społecznościowych policję na swój zlot. Funkcjonariusze przyjęli zaproszenie i ukarali mandatami 40 kierowców – poinformował w środę rzecznik konińskiej policji.

Oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski poinformował, że w mieście co jakiś czas nieformalna grupa fanów motoryzacji organizuje zloty. - Pod ich przykrywką często organizowane są nielegalne wyścigi po ulicach - dodał policjant.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Zmierzyli radarem prędkość... domu - 12 km\/h. Policja kupiła je za kilkanaście milionów zł


- Takie spotkanie wyznaczyli na piątek i zaprosili na Facebooku także policjantów. Zdając sobie sprawę z ironii zawartej w zaproszeniu, na konińskich ulicach w piątek wieczorem pojawiło się sześć nieoznakowanych bmw i jeden Opel Insignia, a także klika oznakowanych radiowozów, przeznaczonych do "uczestnictwa w zlocie" - podał Jankowski.

 


W efekcie działań funkcjonariuszy wylegitymowano 46 kierowców. - 40 zostało ukaranych mandatami bądź za zły stan techniczny samochodów, bądź za przekroczenie dozwolonej prędkości - za co pięciu kierowców straciło prawa jazdy na trzy miesiące - wymienił policjant. Dodał, że funkcjonariusze zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne.

Piątkowe działania konińskiej policji prowadzili m.in. funkcjonariusze drogówki działający w grupie SPEED zajmującej się zatrzymywaniem agresywnych kierowców, którzy w znaczny sposób przekraczają dozwoloną prędkość. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie