44 mandaty dla rodziców po szkolnym zebraniu

Polska
44 mandaty dla rodziców po szkolnym zebraniu
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

Rodzice, którzy przyjechali na wywiadówkę do szkoły w Snopkowie (woj. lubelskie), wrócili do domu z mandatami za nieprawidłowe parkowanie. Łącznie ukaranych zostało 44 osób. Kierowcy przekonują, że "to była wyjątkowa sytuacja", bo przy szkole nie ma wystarczającej ilości miejsc parkingowych.

Zebranie z rodzicami w Szkole Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego w Snopkowie odbyło się na początku września.

 

- Dostaliśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych samochodach - tłumaczy polsatnews.pl Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. - 44 kierowców zostało ukaranych mandatami w wysokości od 100 do 300 zł - dodał.

 

"Policja mogła potraktować nas nieco łagodniej"

 

Ukarani rodzice poczuwają się do winy, jednak mają żal do policji, że nie wzięła pod uwagę "wyjątkowości sytuacji".   

 

- Oczywiście winny się czuję, bo przepisy są jasne i nie będę się odwoływać. Tyle, że to była wyjątkowa sytuacja. Zebrania w szkole są raz na jakiś czas. Policja mogła potraktować nas nieco łagodniej i zamiast wystawiać mandaty, upomnieć - powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" jeden z ukaranych kierowców.

 

Rodzice zwracają uwagę, że szkoła w Snopkowie nie ma wystarczającego parkingu na takie okazje. Przed budynkiem są wprawdzie miejsca parkingowe, ale jest ich zaledwie kilka. Naprzeciwko szkoły jest kościół, który również posiada parking na jedynie kilka samochodów. Często pojawiają się zatem problemy.

 

-  Problem z zaparkowaniem tam samochodu jest nie tylko w dniu zebrań rodziców, ale też w niedzielę i święta kościelne, kiedy parafianie przyjeżdżają na mszę - opowiada jeden z mieszkańców gminy.

 

 

Z problemu zdają sobie sprawę władze gminy.

 

- Sytuacja jest rzeczywiście bardzo trudna. Miejsc parkingowych w rejonie szkoły i kościoła brakuje. To, co mogliśmy zrobić, współfinansując remont drogi powiatowej, to zrobiliśmy i kilka dodatkowych miejsc powstało - stwierdziła w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" Teresa Kot, wójt gminy Jastków. Gmina nie może zrobić więcej, bo nie dysponuje terenem, na którym mógłby powstać parking.

 

Sołtys Snopkowa, Henryk Łakota zwrócił uwagę, że pomysłem na wybrnięcie z patowej sytuacji może być dzierżawa gruntu od prywatnego właściciela pobliskiego terenu.

 

Jeśli i Ty dostałeś mandat, z którym się nie zgadzasz - daj nam znać przez platformę Twój News

dk/luq/ml/ "Dziennik Wschodni", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie