Polacy polecą do Izraela zgodnie z planem. Termin meczu bez zmian

Polska
Polacy polecą do Izraela zgodnie z planem. Termin meczu bez zmian
AP/Piotr Nowak
Robert Lewandowski podczas treningu

"Reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela i rozegra tam zaplanowane w terminarzu UEFA spotkanie eliminacji mistrzostw Europy" - czytamy na oficjalnym Twitterze Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Mecz Izrael - Polska odbędzie się w sobotę na stadionie Teddy w Jerozolimie.

 

"Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME" - napisał PZPN.

 

Związek poinformował również, iż otrzymał gwarancję, że podróżujący do Izraela polscy piłkarze i fani będą bezpieczni.

 

Apel o ostrożność

 

"Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael" - dodano.

 

Zapowiedziano również, że gdyby jednak niebezpieczeństwo się pojawiło, PZPN podejmie stosowne działania.

 

Wcześniejsze spekulacje

 

Z uwagi na ostatnie ataki rakietowe na Izrael nie było pewności, czy spotkanie zostanie rozegrane.

 

Dziennik "Haaretz" podał, że UEFA wykluczyła możliwość meczu w innym terminie.

 

"Jeśli zajdzie konieczność przeniesienia meczu, jego areną będzie stadion Sammy Ofer w Hajfie lub obiekt innym kraju" - napisano.

 

- W grze ciągle są inne lokalizacje. Cypr, Malta, lecz także to, że mecz w Izraelu się odbędzie. To musi być wspólna decyzja federacji Izraelskiej, federacji Polskiej, UEFA i MSZ - ustalił z kolei reporter Polsat News Łukasz Dubaniewicz.

 

  

 

"Spotkanie zakończy się wynikiem..."

 

Na oficjalnym profilu PZPN na Facebooku trwa odliczanie do sobotniej rozgrywki.

 

ZOBACZ: Mecz z Izraelem zagrożony? "Decyzja w ciągu 24 godzin"

 

Napięta sytuacja w Izraelu
 
We wtorek w Izraelu rozległy się syreny alarmowe, w związku z ostrzałem rakietowym ze Strefy Gazy.
 
 
Izraelskie dowództwo nakazało zamknięcie szkół i uczelni w południowej i środkowej części kraju i poinstruowało cywilów, aby pozostali w domu i nie szli do pracy, chyba że jest to niezbędne i dopóki nie zostaną otwarte publiczne schrony.
 
Od wtorku w izraelskich nalotach w Strefie Gazy zginęło 18 Palestyńczyków, a około 50 zostało rannych - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia w Strefie Gazy.
 
Polska prowadzi w grupie G

 

W sobotę o 20:45 w Jerozolimie piłkarska reprezentacja Polski ma rozegrać mecz z reprezentacją Izraela w ramach eliminacji ME 2020. 

 

Polska jest liderem grupy G z dorobkiem 19 punktów. O trzy mniej ma Austria i ona jest najbliżej premiowanej awansem drugiej lokaty. Teoretycznie szanse mają też Izrael, Słowenia i Macedonia Północna, które zgromadziły po 11 punktów. Łotwa przegrała wszystkie dotychczasowe mecze.

 

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które potrwają od 12 czerwca do 12 lipca, będą bezprecedensowe, bowiem nie mają jednego czy dwóch państw-gospodarzy, a mecze odbędą się w 12 miastach - od Hiszpanii po Azerbejdżan. Wezmą w nich udział 24 reprezentacje. Do 20 wyłonionych w eliminacjach dołączą cztery poprzez baraże Ligi Narodów, które odbędą się w marcu.

 

Losowanie fazy grupowej odbędzie się 30 listopada w Bukareszcie, jednym z miast-gospodarzy turnieju.

ac/hlk/ polsatnews.pl, PAP, radiozet.pl, haaretz.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie