Zbezczeszczony kościół we Francji. Tabernakulum połamane, monstrancja i hostia skradzione

Świat
Zbezczeszczony kościół we Francji. Tabernakulum połamane, monstrancja i hostia skradzione
Eric Authiat
Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo

Kościół w 6-tys. miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. - Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione - poinformował w poniedziałek biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

- Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików - podkreśla Colomb.


- Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież - informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

 

ZOBACZ: "Szerzenie nienawiści w mediach. Oni są bogami ci pseudodziennikarze". Rydzyk o "atakach na księży"


- Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła - powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze we wtorek złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

 

Burmistrz Authiat udostępnił zdjęcia zbezczeszczonego kościoła. 

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

 

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie