Ryszard Terlecki szefem klubu PiS

Polska
Ryszard Terlecki szefem klubu PiS
PAP/Radek Pietruszka
Za kandydaturą Ryszarda Terleckiego opowiedziało się 244 parlamentarzystów PiS, przeciw było sześciu, a czterech wstrzymało się od głosu

Ryszard Terlecki ponownie będzie kierował klubem parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości - zdecydowali parlamentarzyści PiS podczas wtorkowego posiedzenia swojego klubu.

We wtorek w przerwie pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji w Sali Kolumnowej odbyło się spotkanie klubu parlamentarnego PiS podczas którego wybrano jego władze.

 

"Wynik jest dobry, sześć głosów przeciw"


Kandydaturę Terleckiego zgłosił – według nieoficjalnych informacji - prezes PiS Jarosław Kaczyński. Za kandydaturą opowiedziało się 244 parlamentarzystów PiS, przeciw było sześciu, a czterech wstrzymało się od głosu.


- Wynik jest dobry, sześć głosów przeciw, cztery wstrzymujące, więc jak na duży klub to nie jest najgorzej. Teraz dokonamy wyboru marszałka, idziemy na salę, potem wybierzemy wicemarszałków - powiedział dziennikarzom Terlecki.


W trakcie spotkania klubu prezes Kaczyński poinformował, że Elżbieta Witek będzie kandydatką na funkcję marszałka Sejmu, którą pełniła również pod koniec minionej kadencji. W późniejszym głosowaniu w Sejmie kandydaturę Witek poparło ją 314 posłów, przeciw było 11, a 134 wstrzymało się od głosu. Była ona jedynym kandydatem zgłoszonym na to stanowisko.

 

ZOBACZ: Senat wybrał marszałka. Wygrana opozycji

 

Terlecki zapewnia: w Sejmie kluby dostaną wicemarszałków

 

Pytany, czy PiS podtrzymuje postulat dwóch wicemarszałków w Senacie, powiedział Terlecki: - Jesteśmy przekonani, że powinniśmy dostać przynajmniej jednego.

 

Gdy dziennikarze przywołali deklarację kandydata opozycji na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, że PiS na pewno będzie miał wicemarszałka Senatu, powiedział: - To dobra wiadomość.

 

Terlecki zapewnił także, że w Sejmie "kluby dostaną wicemarszałków".

grz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze