Prezes PiS pocałował w rękę posłankę KO. "Wow"

Polska

Katarzyna Piekarska rozmawiała na sali sejmowej z Jarosławem Kaczyńskim. Posłanka Koalicji Obywatelskiej wyciągnęła w kierunku prezesa PiS rękę, ten ją w nią pocałował. - Wow - powiedziała parlamentarzystka KO. Jak przyznała polsatnews.pl, prezes PiS zapisał się do Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

Posłanka poinformowała, że pod wnioskiem podpisali się m.in.: Paweł Kukiz, Władysław Teofil Bartoszewski, Krzysztof Śmiszek, Andrzej Rozenek, Małgorzata Tracz i Grzegorz Napieralski.

 

Katarzyna Piekarska wraca do Sejmu po kilkuletniej przerwie. Z parlamentem pożegnała się w 2007 roku. Wraca do niego wybrana z komitetu Koalicji Obywatelskiej.

 

- Oczywiście, że się bardzo cieszę. Miałam inną sytuację niż zwykle, mniej komfortową. Kandydowałam z innej listy niż przez 20 ostatnich lat, to była trudna walka. Do końca nie wiedziałam, jaki będzie efekt. Za mną musiał przejść mój własny elektorat - powiedziała polsatnews.pl.

 

Jak dodała, przez osiem lat była radną woj. mazowieckiego. - To mi bardzo dużo dało. Taka praca w samorządzie bardzo wiele uczy osoby, które chcą odgrywać jakąś rolę w przestrzeni publicznej - stwierdziła Piekarska.

 

"Zaczęłam w czasach, kiedy naprawdę była merytoryczna debata"

 

- Najbardziej lubiłam (w Sejmie - red.) prace w komisjach, a nawet małych podkomisjach, bo tam praca była bardzo merytoryczna. Ja jestem czynnym prawnikiem, radcą prawnym i najbardziej brakowało mi wpływu na tworzenie prawa - dodała.

 

Podkreśliła jednak, że zaczynała karierę sejmową w czasach, kiedy "naprawdę była merytoryczna debata i kiedy debaty w ogóle w Sejmie były". - Teraz doszło do minutowych oświadczeń. To bardzo duża szkoda dla parlamentaryzmu - stwierdziła.

 

Piekarska przyznała, że najbardziej chciałaby pracować w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz w nadzwyczajnej komisji zmian w kodyfikacjach. Zależy jej także na działalności ws. ochrony konkurencji i konsumentów a także na pracach w zespole parlamentarnym ds. zwierząt.

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie