Opóźnienia pociągów w Krakowie. Dworzec bez zasilania

Polska
Opóźnienia pociągów w Krakowie. Dworzec bez zasilania
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Tłumy pasażerów czekają na dworcu.

Przez kilka godzin na Dworcu Głównym w Krakowie nie było zasilania. Niektóre pociągi miały ponad dwie godziny opóźnienia, inne zostały odwołane - informuje RMF FM. Pociągi regionalne i dalekobieżne są na bieżąco odprawiane z Dworca Głównego w Krakowie – podał zespół prasowy PKP PLK.

Według Piotra Hamarnika, składy, które od rana z opóźnieniem odjeżdżały z krakowskiego węzła komunikacyjnego, "w trasie nadrabiają stracone minuty".

 

- Możliwe są jeszcze tylko kilku, kilkunastominutowe zmiany rozkładowe, ale tu na bieżąco działamy i staramy się to minimalizować - zaznaczył Hamarnik.

 

Jak poinformował Hamarnik, wciąż pracuje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, którego zadaniem jest sprawne zarządzanie ruchem pociągów.

 

Zdezorientowani pasażerowie

 

Przed południem sytuacja zaczęła się stabilizować. Jednak na dworcu oczekiwał na pociągi tłum zdezorientowanych pasażerów.

 

 

Z powodu wydłużenia przez wykonawcę nocnych prac modernizacyjnych sieci trakcyjnej, pociągi do godziny 7 nie odjeżdżały, ani nie dojeżdżały do stacji Kraków Główny.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Odszkodowanie za spóźniony autobus. Sąd kazał oddać pieniądze za przejazd Uberem


- Zasilanie przywrócono ok. 7:00. Odprawiamy wszystkie pociągi dalekobieżne. Są natomiast duże zmiany w rozkładowej jeździe pociągów. Do godzin południowych będziemy starali się to przywracać do naturalnego biegu - powiedział radiu Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP PLK.

 

Część składów regionalnych jest przekierowywana na stację Kraków Płaszów.

 

Darmowe zwiedzanie stadionu

 

Dla pasażerów opóźnionych pociągów propozycję ma Cracovia. "Zamiast stać na dworcu zapraszamy na darmowe zwiedzanie stadionu" - napisał klub na Twitterze.

 

 

Ruch pociągów w kraju na węzłach poza Krakowem odbywa się bez utrudnień - poinformował rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec.

 

- Generalnie poza punktem w Krakowie, gdzie jest ogniwo, które powoduje, że łańcuch połączeń został zaburzony, na pozostałych węzłach w Polsce ruch odbywa się normalnie - powiedział Siemieniec.

 

Dodał, że opóźnienia dotyczą głównie pociągów, które wyjeżdżały z Krakowa lub przejeżdżały przez Kraków.

 

prz/hlk/ rmf24.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie