Klub PSL-Koalicja Polska wybrał nowego przewodniczącego

Polska
Klub PSL-Koalicja Polska wybrał nowego przewodniczącego
PAP/Paweł Supernak
Kosiniak-Kamysz szefem klubu PSL był już w poprzedniej kadencji Sejmu

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz został przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL-Koalicja Polska - przekazał we wtorek poseł tego klubu Paweł Kukiz.

We wtorek o godz. 10 zebrał się klub PSL, który podjął ostateczne decyzje i wskazał kandydatów na wicemarszałków Sejmu i Senatu, wybrał szefa klubu oraz przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji.

 

Informację o wyborze Kosiniaka-Kamysza na szefa klubu podał na Twitterze także poseł elekt PSL Andrzej Grzyb. Kosiniak-Kamysz szefem klubu PSL był już w poprzedniej kadencji Sejmu.

 

 

Z kolei kandydatem na wicemarszałka Sejmu ma być sekretarz PSL, poseł Piotr Zgorzelski, a kandydatem na wicemarszałka Senatu przyszły senator ludowców Michał Kamiński. Ustalono też, że przedstawiciel klubu w prezydium Sejmu ma się zmieniać co roku.

 

Zebranie klubu PSL

 

Klub parlamentarny PSL zebrał się we wtorek po godz. 10. Sejmowy klub PSL, w którym zasiadają także przedstawiciele Kukiz'15, którzy startowali w wyborach z list ludowców, liczy 30 osób. W Senacie zasiądzie natomiast trzech senatorów, którzy zdobyli mandaty z poparciem PSL: Jan Filip Libicki, Michał Kamiński i Ryszard Bober.

 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie