Zmarł były poseł PiS. "Spoczywaj w pokoju przyjacielu"

Polska
Zmarł były poseł PiS. "Spoczywaj w pokoju przyjacielu"
Pixabay/Iwona_Olczyk
Strzałkowski przez 10 lat zasiadał w ławach sejmowych

W nocy zmarł poseł Stefan Strzałkowski - napisał w piątek na Twitterze europoseł PiS Joachim Brudziński. Strzałkowski przez 10 lat zasiadał w ławach sejmowych, wcześniej przez 7 lat był burmistrzem Białogardu (Zachodniopomorskie).

"Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel Poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim Burmistrzem Białogardu, Starostą, Posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem. Będzie nam Stefciu bardzo Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju przyjacielu" - napisał Brudziński.

 

 

ZOBACZ TEŻ: Adamowicz, Olszewski, Modzelewski, Szyszko. Odeszli w ciągu minionych 12 miesięcy

 

Mateusz Morawiecki/Facebook

 

Stefan Strzałkowski urodził się 31 sierpnia 1957 w Białogardzie. Z wykształcenia był nauczycielem - ukończył gorzowską filię Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a także studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie. W zawodzie pracował 20 lat, był nauczycielem i dyrektorem szkoły.

 

W latach 1998-2002 był starostą białogardzkim, następnie, do 2009 r., burmistrzem Białogardu. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. startował do Sejmu z listy PiS, uzyskał wtedy 4 tys. 161 głosów. Mandat posła objął po śmierci Mariana Golińskiego w 2009 r.

 

ZOBACZ TEŻ: Zmarł Jan Szyszko, były szef resortu środowiska. Miał 75 lat

 

W Sejmie zasiadał także przez dwie kolejne kadencje - po wyborach w 2011 i w 2015 r. W tegorocznych wyborach, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu koszalińskiego uzyskał 4 tys. 266 głosów, co nie pozwoliło na ponowne objęcie mandatu.

 

W 2004 r. otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Był żonaty, miał syna i dwie córki.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie