Wielcy nieobecni. Zobacz, kogo zabraknie w nowym rządzie

Polska
Wielcy nieobecni. Zobacz, kogo zabraknie w nowym rządzie
Polsat News
W nowym rządzie Mateusza Morawieckiego zabraknie kilku znanych twarzy

W nowym rządzie Mateusza Morawieckiego, którego skład został podany w piątek wieczorem, zabraknie kilku znanych twarzy. Zabraknie m.in. ministra sportu i turystyki Witolda Bańki, który ma wkrótce objąć posadę szefa Światowej Agencji Antydopingowej. W gabinecie zabraknie także dotychczasowych szefów czterech innych resortów.

Po zakończeniu posiedzenia komitetu politycznego PiS w piątek wieczorem premier Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. Premier zapewnił, że PiS chce kontynuować wszystkie zapowiedzi i programy. - W duchu wiarygodności będziemy prowadzić to, co zapowiedzieliśmy wcześniej. Będziemy realizowali te zmiany - zaznaczył Morawiecki.

 

Jego zdaniem nowy rząd będzie to "bardzo sprawna i bardzo dobra drużyna, która będzie współpracowała ze sobą dla realizacji celów krótko, średnio i długofalowych".

 

W nowym rządzie nie znalazł się dotychczasowy minister sportu i turystyki Witold Bańka, który 1 stycznia 2020 roku obejmie stanowisko szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Póki co nie wiadomo jeszcze kto zastąpi go na stanowisku. 

 

ZOBACZ: Pełna lista ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego

 

Z rządu odchodzi również minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Zastąpi ją prezes Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych Marlena Maląg.

 

Z rządem pożegna się także Krzysztof Tchórzewski - ministerstwo energii, którym kierował, zostanie zlikwidowane. 

 

Tekę ministra finansów stracił natomiast Jerzy Kwieciński. Na stanowisku zastąpi go Tadeusz Kościński, który wcześniej był m.in. wiceministrem finansów oraz wiceministrem przedsiębiorczości. 

 

Z ministerstwem środowiska pożegnał się Henryk Kowalczyk. Samo Ministerstwo zostało podzielone na dwie części. Pierwszą pokieruje Michał Woś, drugą, dotyczącą klimatu, Michał Kurtyka.

 

W nowym rządzie pojawiło się kilka nowych twarzy. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

 

WIDEO: Premier Mateusz Morawiecki ujawnił skład nowego rządu

 

  

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie