Odnaleziono matkę porzuconego noworodka. Jest śledztwo ws. usiłowania dzieciobójstwa

Polska
Odnaleziono matkę porzuconego noworodka. Jest śledztwo ws. usiłowania dzieciobójstwa
Polsat News

Patrol warszawskiej straży miejskiej zauważył grupę osób pijących alkohol na ulicy Ząbkowskiej. Wśród nich była kobieta, która porzuciła na działkach przy ulicy Głębockiej noworodka. "Chciała uniknąć kontroli, trzymała się za brzuch" - podała stołeczna straż miejska. 36-latka została zatrzymana. Wszczęto śledztwo w kierunku próby dzieciobójstwa.

"Kobieta sprawiała wrażenie jakby chciała uniknąć kontroli. Podczas interwencji, z grymasem bólu, siedziała na betonowym postumencie. Gdy strażnicy miejscy poprosili ją o podejście kobieta wstała i po przejściu kilku kroków złapała się za brzuch. Gdy ponownie usiadła powiedziała, że musi dostać się na działki przy ul. Głębockiej" - poinformowała stołeczna straż miejska. 

 

Funkcjonariusze skojarzyli, że znaleziono tam noworodka, którego matka jest poszukiwana. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ - Porzucony noworodek na warszawskich ogródkach działkowych

 

"Wstała, przeszła kilka kroków i zaczęła krwawić"

 

"Pomimo szczupłej sylwetki 36-latka miała dość wydatny brzuch. Po chwili wstała, przeszła kilka kroków i zaczęła krwawić. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i patrol policji. Około godz. 17:30 na miejsce interwencji przybyły wezwane służby. Policjanci potwierdzili podejrzenie strażników, że kobieta jest poszukiwana w związku z porzuceniem noworodka. Pogotowie przewiozło ją do szpitala. Dalsze czynności prowadziła już policja" - podali strażnicy.

 

W czwartek o godzinie 11:35 służby otrzymały zgłoszenie, że na działkach przy ul. Głębockiej zostało odnalezione małe dzieciątko.

 

Na miejscu okazało się, że odnaleziona to mała dziewczynka, która najprawdopodobniej urodziła się w czwartek. - Całe szczęście była żywa. Policjanci i ratownicy medyczni błyskawicznie pojawili się na miejscu - mówiła rzecznik Komendy Rejonowej Policji VI w Warszawie Paulina Onyszko w Polsat News. 

ZOBACZ: Po urodzeniu zaniosła dziecko do lasu - zmarło z wychłodzenia. 18-latka spędzi rok w więzieniu

 

Niemowlę odnalazł jeden z działkowiczów

 

Dziecko odnalazł mężczyzna, który usłyszał jego płacz. Zaopiekował się nim i poinformował ochronę ogródków. 

 

- Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie jest pod opieką lekarzy. Najważniejsze, że dziewczynka przeżyła - powiedziała policjantka, która dodała, że stan dziecka jest stabilny i jest "ogrzewane".

 

- Odnalazł je mężczyzna, który usłyszał płacz dziewczynki. Zaopiekował się nią i poinformował ochronę ogródków - powiedziała Onyszko.

 

Trwa śledztwo prokuratury. Za dzieciobójstwo grozi do 5 lat więzienia

 

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przestępstwa usiłowania dzieciobójstwa. - Czyn taki zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5 - wyjaśnił prok. Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Północ.

 

Dodał, że śledczy próbują dotrzeć do świadków, którzy mogą mieć wiedzę na temat matki, ciąży i porodu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

msl/wka/ polsatnews.pl, Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie