Pędził mercedesem 300 km/h. Policjanci w bmw mieli problem

Moto
Pędził mercedesem 300 km/h. Policjanci w bmw mieli problem
Policja

Pędził trasą S7 nawet 300 km/h, a po zatrzymaniu tłumaczył, że "wybrał się na przejażdżkę". Mazowieccy policjanci z grupy Speed opublikowali wideo z rajdu 42-latka, który miał "ciężką" nogę i szybkie auto. Na tyle szybkie, że funkcjonariusze mieli kłopot z dogonieniem go.

Kierującego mercedesem radomianina zatrzymano 2 listopada podczas akcji "Znicz", która trwała od 31 października do 3 listopada.

 

W ciągu tych dni doszło do 268 wypadków, w których życie straciło 25 osób, a 346 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1 245 nietrzeźwych kierowców.

 

ZOBACZ też: Nowe przepisy dotyczące kontroli ruchu drogowego. Sprawdź, co się zmieniło

 

Policja zatrzymała pirata drogowego

 

Mazowieccy policjanci z grupy Speed patrolowali drogę S-7 nieoznakowanym radiowozem bmw z videorejestratorem. Gdy dogonili kierowcę prędkość, którą wskazywało urządzenie wynosiła 240 km/h. Potem samochód oddalił się. Funkcjonariusze jechali za mercedesem 15 kilometrów. Portal rmf24 dowiedział się, że wówczas prędkość z jaką jechał pirat drogowy wynosiła nawet 300 km/h.

 

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

 

Wideo: Pirat drogowy pędzi S7:

 

  

 

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych - przypominają policjanci.

 

ZOBACZ też: Podsumowanie akcji "Znicz". Policja podała liczbę ofiar i wypadków

 

Niedostosowanie jej do panujących warunków atmosferycznych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa ona także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu powołano zespół Speed.

 

las/ml/ polsatnews.pl, rmf24
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie