"Macierewicz jest krystaliczną osobą" kontra "opowiada głupoty". Spór o przyszłego marszałka seniora

Polska
"Macierewicz jest krystaliczną osobą" kontra "opowiada głupoty". Spór o przyszłego marszałka seniora
Polsat News
Prezydent wyznaczył Antoniego Macierewicza na marszałka seniora Sejmu

- Minister Macierewicz jest krystaliczną osobą. Dzięki niemu wiemy więcej o tragedii smoleńskiej - tak poseł Prawa i Sprawiedliwość Robert Telus bronił w programie "Polityka na Ostro" wyboru byłego szefa MON na stanowisko marszałka seniora nowego Sejmu. - To jest człowiek, który opowiada głupoty wielokrotnie - skontrował Miłosz Motyka (PSL).  

- Znam osobiście pana ministra, marszałka Macierewicza. Współpracuję z nim w okręgu, jest moim szefem okręgu. Powiem szczerze, że drugiej bardziej krystalicznej osoby jak Antoni Macierewicz nie znam. Jako szef okręgu jest wspaniałym człowiekiem - dodał Telus.

 

Motyka natomiast ostro skrytykował dotychczasowe wypowiedzi Macierewicza.

 

- Na przykład to, że jesteśmy w stanie wojny z Rosją to jest teza Macierewicza. Wielokrotne tezy o wybuchach są uwłaczające dla Polski. To po prostu kandydatura niegodna Sejmu, ale PiS nas do tego przyzwyczaił - podkreślił.

 

ZOBACZ: Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu

 

"To pokazuje, jak będzie wyglądać kampania prezydencka PiS"

 

Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej zwróciła uwagę na to, jak może wyglądać kampania prezydencka PiS.

 

- To (wybór Macierewicza na marszałka seniora - red.) też pokazuje pewną sprawę, jak będzie wyglądała kampania prezydencka. Moim zdaniem, tym ruchem PiS zdał sobie sprawę, że do centrum nie ma już po co iść, że musi umocnić się w swoim najbardziej zatwardziałym elektoracie – stwierdziła na antenie Polsat News.

 

Posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że "liczy na rozsądek prezydenta".

 

- I na to, że tę decyzję, mimo wszystko, zmieni. Jeżeli już nie z powodów politycznych, to z powodów czysto ludzkich. Ślubowanie podczas inauguracji będą składały posłanki, przedstawicielki rodzin katastrofy smoleńskiej i tak po ludzku będzie to bardzo trudne doświadczenie - dodała.

 

Odpowiedział jej Robert Telus: "Sprawa tragedii smoleńskiej jest szczególna. Ja bym tej sprawy w ogóle nie ruszał, bo gdyby nie Macierewicz, dalej wierzylibyśmy w pancerną brzozę. Sprawa jest badana. Na początku całej tragedii wierzyliśmy, tzn. wielu Polaków wierzyło w pancerną brzozę, w tej chwili już nie wierzymy".

 

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

WIDEO: Spór o przyszłego marszałka seniora Sejmu w "Polityce na Ostro":

 

  

 

Marszałek senior

 

- Prezydent wyznaczył Antoniego Macierewicza na marszałka seniora Sejmu, a Barbarę Borys-Damięcką na marszałka seniora Senatu - poinformował we wtorek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Andrzej Duda wybierał kandydata na funkcję marszałka seniora spośród 10 najstarszych wiekiem nowo wybranych posłów.

ac/zdr/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie