Bardzo dobre wyniki finansowe Cyfrowego Polsatu. Prawie 2,9 mld zł przychodów

Biznes
Bardzo dobre wyniki finansowe Cyfrowego Polsatu. Prawie 2,9 mld zł przychodów
Polsat News
Bardzo dobre wyniki finansowe Cyfrowego Polsatu.

Grupa Polsat w trzecim kwartale miała 2,89 mld zł przychodów i 236,5 mln zł zysku. To zasługa miedzy innymi nowych usług Telewizji Internetowej z dekoderem Evobox stream, pakietu Ekstraklasa oraz rosnącej sprzedaży smartfonów.

Według poprzedniego standardu rachunkowości MSR 17, przychody grupy wzrosły w porównaniu z trzecim kwartałem 2018 roku o 5,4 proc., do 2,88 mld zł. Zysk netto był o 8,8 proc. wyższy i wyniósł 227,1 mln zł.

 

Wpływy z reklamy i sponsoringu Grupy Polsat w trzecim kwartale 2019 roku wyniosły 250 mln zł (wzrost o 3,7 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku). Po dziewięciu miesiącach 2019 roku grupa z tego tytułu uzyskała 845 mln zł przychodów (wzrost o 1,7 proc.).

 

Grupa Polsat na koniec września 2019 roku miała 5,66 mln klientów, którym w modelu abonamentowym świadczyła 14,59 mln usług - w tym: 7,75 mln usługi telefonii komórkowej, 5,03 mln płatnej telewizji i 1,8 mln internetu.

 

ZOBACZ TEŻ: Cyfrowy Polsat i Discovery utworzą wspólnie nową platformę OTT

 

- To kolejny kwartał bardzo dobrych rezultatów zarówno w warstwie wyników sprzedażowych, jak i finansowych. Już po raz trzeci z rzędu liczba świadczonych przez nas usług kontraktowych wzrosła o ponad pół miliona – świadczymy ich już blisko 14,6 mln, a niemal 2 miliony klientów korzysta z oferty usług łączonych – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A. i Polkomtel Sp. z o.o. 

 

Dodatkowo Grupa Polsat na koniec raportowanego okresu miała jeszcze 2,68 mln aktywnych usług przedpłaconych, głównie telefonii komórkowej.

red/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie