Ukradł stado gołębi. W więzieniu może spędzić dziewięć lat

Polska
Ukradł stado gołębi. W więzieniu może spędzić dziewięć lat
zdj. ilustracyjne/Pixabay/Suju

Na dziewięć lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu 44-letniego Mariusza H., za kradzieże i oszustwa. Łupem przestępcy padło m.in. stado gołębi pocztowych o wartości 450 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Mariusz H. był już karany za kradzieże i włamania. Podczas odbywania kary 12 lat pozbawienia wolności, w 2017 roku wyszedł na przepustkę, z której już nie wrócił do zakładu karnego. Według ustaleń śledczych, do momentu ujęcia przez policję, dopuścił się serii przestępstw - kradzieży i oszustw, gdzie wartość szkód oszacowano na około pół miliona złotych.

 

PRZECZYTAJ: Zatrzymano złodziei gołębi wartych ponad 400 tys. złotych

 

Ojciec pomagał w przestępstwie

 

Jednym z pokrzywdzonych był hodowca gołębi z Prudnika, u którego Mariusz H. ukradł z klatek 68 cennych gołębi pocztowych wartych 450 tysięcy złotych. Część z nich znaleziono w domu 63-letniego Edwarda H. - ojca oskarżonego, w jego domu w województwie małopolskim. Mariusz H. był także oskarżony o fałszowanie weksli, dokumentów bankowych i umów sprzedaży samochodów.

 

Sąd uznał winę oskarżonego i wymierzył mu karę łączną w wysokości 9 lat pozbawienia wolności. Nakazał mu także zapłatę 322 tysięcy złotych hodowcy gołębi z Prudnika. Ojciec Mariusza H. został uznany za winnego paserstwa, za co otrzymał karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok nie jest prawomocny.

emi/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze