Śląskie: żałoba w szkołach całego powiatu po śmierci trzech 19-latków

Polska
Śląskie: żałoba w szkołach całego powiatu po śmierci trzech 19-latków
Zawiercie112.PL
Młodzi ludzie zginęli w drodze powrotnej ze szkoły

Zarząd powiatu zawierciańskiego ogłosił we wtorek żałobę we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w powiecie. W ten sposób samorządowcy, uczniowie i nauczyciele uczczą pamięć trzech 19-latków z Kroczyc, którzy w poniedziałek zginęli w wypadku samochodowym w Zawierciu.

Młodzi ludzie uczyli się w Zespole Szkół im. gen. Józefa Bema w Zawierciu. W drodze powrotnej ze szkoły samochód, którym jechali, zderzył się z cysterną. Uczniowie zginęli na miejscu. Kondolencje ich rodzinom złożyli m.in. samorządowcy z Kroczyc - wójt, przewodniczący rady gminy i radni.

 

PRZECZYTAJ: Nie żyją trzej 19-latkowie. Seat Leon, którym jechali, roztrzaskał się o cysternę z betonem

 

Żałoba ogłoszona w szkołach ponadpodstawowych powiatu zawierciańskiego rozpoczęła się we wtorek i potrwa do południa w piątek 8 listopada. "W tym czasie odwołane zostaną wszelkie imprezy publiczne o charakterze kulturalnym, rozrywkowym" - podało starostwo. Na znak żałoby na budynkach szkół wywieszono we wtorek flagi z kirem.

 

Prokuratura prowadzi śledztwo

 

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu na ulicy Skarżyckiej między sołectwami Zawiercia: Skarżyce i Piecki. Seat leon, którym jechali młodzi ludzie, zderzył się na łuku drogi z cysterną. Prawdopodobnie prowadzone przez 19-latka auto wpadło w poślizg i znalazło się na przeciwnym pasie ruchu, wpadając pod nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę, która uderzyła w bok seata. Kierowca cysterny był trzeźwy.

 

Kierowca seata i dwaj pasażerowie - rówieśnicy kierującego - zginęli na miejscu. Dwie ofiary były zakleszczone w uszkodzonym samochodzie. Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak żadnego z trzech poszkodowanych nie udało się uratować.

 

- Prowadzone przez prokuratora śledztwo wyjaśni przyczynę i okoliczności tego tragicznego wypadku - poinformował oficer prasowy policji w Zawierciu nadkom. Andrzej Świeboda.

emi/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie