Noworodek rekordzista w poznańskim szpitalu

Polska
Noworodek rekordzista w poznańskim szpitalu
Polsat News
Wyjątkowo duży noworodek w poznańskim szpitalu

Tego porodu świeżo upieczeni rodzice i pracownicy szpitala długo nie zapomną. W Poznaniu na świat przyszedł chłopiec, który ważył 5660 gramów i mierzył 65 cm. - Dziecko zostało razem z mamą wypisane, czują się dobrze. Z tego co wiem, wszystko jest w porządku - mówi Polsat News Eryk Matuszkiewicz, rzecznik szpitala im. Franciszka Raszei.

Aleksander, który przyszedł na świat pod koniec października, to największe dziecko urodzone w tej placówce w ciągu kilkunastu lat. Poród odbył się przez cesarskie cięcie. 

 

- 5660 gramów to rzeczywiście jest spora masa urodzeniowa. Wielkość też, bo 65 cm. Także naprawdę jest to jedno z największych dzieci, które się urodziło w ciągu ostatnich kilkunastu lat - dodał Matuszkiewicz.

 

Wideo: w poznańskim szpitalu przyszedł na świat wyjątkowo duży noworodek

  

Dziecko razem z mamą zostali już wypisani do domu. Czują się dobrze. - Z tego co wiem, wszystko jest w porządku - dodaje rzecznik.

 

ZOBACZ TEŻ: W Krakowie dziewczynka urodziła się 56 dni po śmierci mózgu matki

 

"Większe ryzyko rozwoju cukrzycy" 

 

Matuszkiewicz wyjaśnia, że urodzenie dużego dziecka statystycznie jest większym ryzykiem dla zdrowia matki.

 

- Dzieci o tak dużej masie urodzeniowej to trochę większe ryzyko rozwoju cukrzycy w ciągu kliku następnych lat dla matki. Natomiast dla dziecka praktycznie nie, nie ma tu żadnego ryzyka dla niego - mówi. 

 

ZOBACZ TEŻ: Amerykanka urodziła 7-kilogramowe dziecko. "Bocian musiał być na sterydach"

 

Największym noworodkiem, który przyszedł na świat w Polsce, był urodzony w 2007 roku chłopiec, który ważył 7 kilogramów 130 gramów.

pgo/zdr/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie