Budka będzie miał konkurencję w wyborach na szefa klubu KO? Nieoficjalne doniesienia

Polska
Budka będzie miał konkurencję w wyborach na szefa klubu KO? Nieoficjalne doniesienia
Jedynym zadeklarowanym kandydatem na przewodniczącego klubu KO jest wiceszef Platformy Borys Budka

Poseł Waldy Dzikowski rozważa start na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w PO. Póki co jedynym kandydatem na przewodniczącego klubu KO jest Borys Budka, który zebrał już podpisy większości posłów pod swoją kandydaturą.

Przyszły klub Koalicji Obywatelskiej, którą współtworzyły w październikowych wyborach parlamentarnych: PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni, będzie liczył 134 posłów.

 

Jeden zadeklarowany kandydat

 

Na razie jedynym zadeklarowanym kandydatem na przewodniczącego klubu KO jest wiceszef Platformy Borys Budka, któremu udało się już zgromadzić poparcie większości przyszłych członków klubu Koalicji. - Te podpisy wciąż spływają, myślę, że jest ich już około setki - mówił Budka.

 

Z rozmów PAP z politykami Platformy Obywatelskiej wynika, że start na szefa klubu KO rozważa też wieloletni poseł PO (w przeszłości także lider wielkopolskich struktur partii) Waldy Dzikowski.

 

ZOBACZ TEŻ: Schetyna: Budka jednym z naturalnych kandydatów na szefa klubu KO

 

Sam poseł podkreśla, że nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie się ubiegał o przywództwo w klubie KO. - Jeżeli koleżanki i koledzy uważają i są takie spekulacje, że mógłbym być kandydatem na szefa klubu, to jest mi przyjemnie, miło, ale tę decyzję podejmiemy wspólnie - powiedział Dzikowski.

 

Posiedzenie zarządu 

 

Wciąż nie wiadomo kiedy zbierze się klub Koalicji Obywatelskiej. Rzecznik PO Jan Grabiec informował po posiedzeniu zarządu PO w zeszłym tygodniu, że inauguracyjne posiedzenie planowane jest na 12 listopada (tego dnia po raz pierwszy mają obradować Sejm i Senat nowej kadencji). Rozmówcy PAP w KO wskazują jednak też na możliwość zwołania pierwszego spotkania klubu na 11 listopada.

 

Ewentualnymi zastępczyniami szefa klubu KO miałyby zostać liderki: Nowoczesnej - Katarzyna Lubnauer, Inicjatywy Polska - Barbara Nowacka i Zielonych - Małgorzata Tracz. 

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze