Pożar kamienicy w Szczecinie. Wstępne ustalenia wykluczają celowe działanie człowieka

Polska
Pożar kamienicy w Szczecinie. Wstępne ustalenia wykluczają celowe działanie człowieka
Polsat News
Pożar w szczecińskiej kamienicy wybuchł 1 listopada

Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru kamienicy w Szczecinie, w którym zginęły trzy osoby nie było celowe działanie człowieka - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

W piątek 1 listopada strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze przy ul. Małkowskiego w śródmieściu Szczecina. Na trzecim piętrze kamienicy znaleziono wtedy ciała trzech osób, a dwie dwie osoby podtrute tlenkiem węgla trafiły do szpitala.

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tego pożaru nie było celowe działanie człowieka - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

 

- Natomiast na opinię biegłego z zakresu pożarnictwa prokuratura nadal oczekuje. Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni ta opinia zostanie przedłożona przez biegłego i wówczas będzie można najprawdopodobniej powiedzieć co było bezpośrednią przyczyną tego zdarzenia - dodała.

 

ZOBACZ: Tragiczny pożar kamienicy w Szczecinie

 

Będzie sekcja zwłok ofiar pożaru

 

- Prokurator zlecił również przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok osób, które zginęły w wyniku tego pożaru - powiedziała Biranowska-Sochalska.

 

Z jej informacji wynika, że trwają także przesłuchania świadków, ale ze względu na dobro prowadzonego postępowania prokuratura nie udziela dalszych informacji w tej sprawie.

 

Śledztwo dotyczące pożaru prowadzone jest wstępnie w kierunku podejrzenia sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie