Ukradli 60 rowerów elektrycznych. Są warte milion złotych

Polska
Ukradli 60 rowerów elektrycznych. Są warte milion złotych
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Skradzione rowery są warte milion złotych

Policjanci poszukują sprawców włamania do sklepu rowerowego w Rudzie Śląskiej. Złodzieje skradli z niego 60 górskich rowerów elektrycznych wysokiej klasy. Ich łączna wartość wynosi około miliona złotych.

Właściciel sklepu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł za pomoc w ustaleniu przestępców i odzyskaniu towaru.

 

Do włamania doszło w poprzedni weekend, ale informację o przestępstwie upubliczniono po kilku dniach. Włamywacze łup wynosili przez dwie kolejne noce.

 

"Z wnętrza skradziono 60 rowerów elektrycznych. Policjanci apelują do mieszkańców dzielnicy Wirek o przekazywanie każdej informacji mogącej pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców" - podała rudzka policja. O włamaniu policjanci zostali powiadomieni w poniedziałek rano - poinformowała wtedy obsługa salonu rowerowego.

 

"Wyglądało na precyzyjnie zaplanowane"

 

Właściciel sklepu Tadeusz Bartoszek powiedział w niedzielę, że w budynku, do którego się włamano jest alarm oraz monitoring. Zadziałały prawidłowo, ale sprawcom udało się dostać do środka i zneutralizować alarm. Włamywacze weszli do sklepu przez okno.

 

- Włamanie wyglądało na bardzo precyzyjnie zaplanowane - ocenił właściciel sklepu.

 

Po odtworzeniu zapisów z kamer okazało się, że było co najmniej trzech sprawców, którzy byli zamaskowani. Włamali się w nocy z soboty na niedzielę, do sklepu wrócili jeszcze w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

- Wtedy czujka alarmowa była już zneutralizowana i czuli się już bardzo swobodnie. Wywozili rowery przez obie noce, robiąc kilka kursów samochodem dostawczym - mówił właściciel.

 

ZOBACZ: Ktoś ukradł rower Jadwigi Emilewicz. Podczas mszy świętej

 

Zniknęły rowery wysokiej klasy

 

Ze sklepu w Rudzie Śląskiej zniknęły górskie rowery elektryczne wysokiej klasy z pełną amortyzacją, a więc najdroższa kategoria e-bike'ów. Bartoszek podkreśla, że rowery elektryczne to bardzo drogie pojazdy, które jednocześnie łatwo sprzedać na czarnym rynku z uwagi na brak obowiązku rejestracji.

 

Według niego, polski rynek "zalany" jest kradzionymi rowerami z rynku zachodniego, które można znaleźć na bazarach oraz w internecie jako tzw. okazje cenowe. - Brakuje tutaj systemowych rozwiązań tego problemu - wskazał.

 

Prośba w poszukiwaniu sprawcy

 

Bartoszek podziękował rudzkim policjantom, którzy - jak mówi - prowadzą śledztwo z olbrzymim zaangażowaniem i jest szansa, że sprawcy zostaną ujęci. Osoby, które wiedzą cokolwiek na temat opisanego włamania lub rowery policjanci proszą o kontakt za pomocą formularza na stronie internetowej komendy lub telefonicznie na numer 32 2449200. Informacje można przesłać anonimowo.

ac/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze