Zabójstwo w szkole w Wawrze. Emil B. aresztowany na dwa miesiące

Polska
Zabójstwo w szkole w Wawrze. Emil B. aresztowany na dwa miesiące
Polsat News
10 maja br. 15-letni Emil B. śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole w Wawrze

Wobec podejrzanego o zabójstwo Emila B. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego areszt na dwa miesiące - poinformował sędzia Marcin Kołakowski z Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. 15-latek trafi do aresztu 9 listopada, a do tego czasu będzie w schronisku dla nieletnich.

10 maja br. 15-letni Emil B. śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole w Wawrze. Raniony ostrzem nastolatek zmarł. Po tragedii Emil B. został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Sąd zdecydował też o poddaniu go obserwacji psychiatrycznej, która już się zakończyła.

 

W czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś poinformował, że piętnastoletni Emil B. usłyszał zarzut zabójstwa. Jak zaznaczył, jest to zarzut doprecyzowany względem tego, który Emil B. usłyszał w maju, odpowiadając przed sądem rodzinnym. Nastolatek nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

 

Tego samego dnia prokuratura wystosowała także wniosek do sądu o zastosowanie wobec 15-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

ZOBACZ: Materiał "Interwencji". "Ćpał, pił, palił, był agresywny" - uczniowie o zabójcy 15-letniego ucznia

 

Sędzia Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, przekazał, że Emil B. trafi do aresztu na dwa miesiące: od 9 listopada do 8 stycznia przyszłego roku. Do tego czasu ma przebywać w schronisku dla nieletnich.

 

Emil B. będzie odpowiadał za zabójstwo jak dorosły

 

Dzień po zabójstwie sąd zdecydował o przekazaniu sprawy prokuraturze. Wówczas do sądu wpłynęło zażalenie obrońcy na tą decyzję. Zażalenie złożyła także matka i ojciec chłopaka.

 

ZOBACZ: Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B.

 

Na początku października Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe zdecydował, że Emil B. będzie odpowiadał za zabójstwo jak dorosły. - Sąd oddalił wszystkie zażalenia na postanowienie Sądu Rejonowego, co oznacza, że będzie prowadzone postępowanie i będzie odpowiadał na zasadach ogólnych przewidzianych w kodeksie karnym, potocznie mówiąc, jak dorosły - przekazał sędzia Kołakowski.

 

W sprawie morderstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach. - Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu - informował sędzia Marcin Kołakowski.

 

Emilowi B. grozi do 25 lat więzienia.

 

"Nie mają ze sobą kontaktu"

 

W sprawie morderstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach.

 

- Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu - informował sędzia Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

ac/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie