Nowe zatrzymania ws. zabójstwa ucznia w Wawrze. Chodzi o dwie nieletnie osoby

Polska

W sprawie zabójstwa 15-letniego Kuby w szkole w Wawrze zatrzymano kolejne dwie nieletnie osoby - 14-lenitego chłopaka i 15-letnią dziewczynę, która chodziła do szkoły ofiary - poinformował polsatnews.pl kom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji. Do tej pory w sprawie zatrzymano trzy nieletnie osoby.

Policja na ten moment nie udziela więcej informacji.

 

W ubiegły piątek przed południem w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego. Raniony nożem chłopiec zmarł. Podejrzany o zabójstwo 15-letni Emil B. trafił do schroniska dla nieletnich. Sąd rodzinny w sobotę zdecydował o przekazaniu sprawy do prokuratury.

 

We wtorek policja zatrzymała dwie nieletnie osoby "związane ze sprawą". Obie nie są uczniami szkoły, w której doszło do tragedii. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe wydał postanowienia, na mocy których obu nieletnich postanowił umieścić w schronisku dla nieletnich.

 

Do sądu wpłynął także wniosek pełnomocnika obrońcy Emila B. o wstrzymanie wykonania postanowienia, na mocy którego sąd przekazał prokuraturze prowadzenie sprawy. Jeżeli prokurator stwierdzi, że są po temu podstawy, to sporządzi akt oskarżenia i wystąpi z nim do sądu. To będzie oznaczało, że nieletni Emil B. będzie sądzony zgodnie z przepisami kodeksu karnego, czyli "jak dorosły".

 

"Opieramy się na faktach"

 

Rzecznik KSP informował w poniedziałek, że sprawą zabójstwa nastolatka zajmuje się specjalna grupa policji. - Sprawa jest dla nas priorytetem - podkreślił. Policjanci apelują również o powstrzymywanie się od niepotrzebnych komentarzy.

 

Pytany przez dziennikarzy, czy Emil B. był pod wpływem narkotyków, zaznaczył natomiast, że "kwestie związane z narkotykami, z podejrzeniami traktujemy jako plotki. Jako policjanci opieramy się na faktach (...) (którymi są - red.) konkretne wyniki badań".

bas/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze