Gdańsk: 16-piętrowy wieżowiec bez windy. Na półpiętrach krzesełka dla zmęczonych

Polska
Gdańsk: 16-piętrowy wieżowiec bez windy. Na półpiętrach krzesełka dla zmęczonych
Polsat News
Szesnastopiętrowy wieżowiec w Gdańsku, a w nim 74 gospodarstwa domowe. By dostać się do swoich mieszkań lokatorzy muszą wspinać się po schodach.

16-piętrowy wieżowiec w Gdańsku, a w nim 74 rodziny. By dostać się do mieszkań lokatorzy muszą wspinać się po schodach. Od tygodnia w wieżowcu nie działa bowiem winda. Na półpiętrach ustawiono krzesła dla zmęczonych. Mieszkańcy radzą sobie jak mogą, bo co chwila dowiadują się, że naprawa jeszcze się przedłuży.

Pan Piotr wyszedł w środę ze szpitala - mężczyzna jest po operacji, nie może chodzić. Do mieszkania musieli go przynieść ratownicy medyczni. Pokonali sześć pięter.

 

"Licznik zjazdów"

 

- Musieli zaangażować dwie ekipy, czterech panów wnosiło mnie i to takich tęgich i naprawdę się zmieniali co dwa piętra - powiedział mieszkaniec wieżowca reporterce Polsat News.

 

Pan Piotr wyszedł w środę ze szpitala - mężczyzna jest po operacji, nie może chodzić. Do mieszkania musieli go przynieść ratownicy medyczni.Polsat News
Pan Piotr wyszedł w środę ze szpitala - mężczyzna jest po operacji, nie może chodzić. Do mieszkania musieli go przynieść ratownicy medyczni.

 

ZOBACZ: Poznań: wypadek w szybie windy. 76-latek spadł z 11. piętra

 

Problem z windami, jak mówią lokatorzy, był zawsze. Jedna się popsuła, a druga zużyła. - Był na niej licznik zjazdów, domyślam się, że wiadomo było, że kiedyś licznik osiągnie swój limit - powiedziała Barbara Sidor, mieszkanka 13. piętra.

 

Dla zmęczonych wchodzeniem lokatorów zarząd na półpiętrach rozstawił krzesełka. Zapewniono, że nowa winda ruszy do 8 listopada. Mieszkańcy podchodzą do tej deklaracji z rezerwą. 

 

  

 

- Każdy rozsądny człowiek wie, że po montażu musi być odbiór techniczny. Najwcześniej grudzień - prognozuje pani Danuta, jedna z mieszkanek bloku.

las/ml/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie