Śmierć Zombie Boya. Koroner: to nie było samobójstwo

Kultura
Śmierć Zombie Boya. Koroner: to nie było samobójstwo
Wikipedia Commons/ Colin R. Singer
Śmierć Zombie Boya. Koroner podaje przyczynę

Koroner w Montrealu (Kanada) ujawnił raport, z którego wynika, że śmierć modela, znanego jako Zombie Boy, była wynikiem wypadku, a nie samobójstwem - podały amerykańskie media. Współpracownik Lady Gagi spadł z balkonu na trzecim piętrze. Rodzina zmarłego modela nigdy nie uwierzyła w samobójstwo ekscentrycznego modela.

Zombie Boy, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Rick Genest został znaleziony martwy 1 sierpnia 2018 roku przez przypadkowego przechodnia. W jego krwi wykryto wysokie stężenie alkoholu oraz ślady marihuany.

 

Lady Gaga o śmierci Zombie Boya

 

Początkowo śledczy podejrzewali, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Doniesienia o odebraniu sobie życia przez modela potwierdzały wpisy Lady Gagi na Twitterze. Piosenkarka pisała w nich o "samobójstwie przyjaciela".

 

"Samobójstwo mojego przyjaciela, Ricka Genesta, znanego jako Zombie Boy, jest więcej niż załamujące. Musimy mocniej pracować nad zmianą naszej kultury, by wydobyć na światło dzienne problemy zdrowia psychicznego i zerwać z tabu, ze nie można o tym mówić. Jeżeli cierpicie, zadzwońcie już dziś do rodziny lub przyjaciół. Musimy się nawzajem ratować" - napisała po śmierci Zombie Boya artystka.

 

W samobójstwo nie wierzyli jednak bliscy Zombie Boya.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

/ ZombieBoy Legacy: "Born this Way"

Post udostępniony przez Zombie Boy (@zombieboyofficial)

 

Jak wynika z raportu sporządzonego przez kanadyjskiego koronera, Melissę Gagnon, 32-latek zginął jednak w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

 

W raporcie poinformowano, że Genest był pod wpływem dużej ilości alkoholu, w jego krwi znaleziono ślady narkotyków. Ale urzędnicy ustalili, że nieszczęśliwy upadek z balkonu, na którym lubił siedzieć podczas palenia, jest bardziej prawdopodobny jako przyczyna zgonu niż samobójstwo. Śledczy ustalili na podstawie zeznań znajomych i bliskich modela, że w okresie przed śmiercią był w dobrym nastroju i nie miał powodów do targnięcia się na swoje życie.

 

ZOBACZ: "Pislam, pislam über alles". Tymon Tymański z nową, kontrowersyjną płytą

 

BBC podało także, że artysta był zmotywowany nowymi projektami, a ponadto miał wsparcie, i angażował się w pracę.

 

Tatuaż pokrywał 80 proc. jego ciała

 

Rick Genest urodził się 7 sierpnia 1985 roku w Chateauguay. Kiedy był nastolatkiem, wykryto u niego guza mózgu, który został usunięty chirurgicznie, gdy Rick miał 15 lat. W wieku lat 16 zrobił swój pierwszy tatuaż na lewym ramieniu.

 

Mając 17 lat, po skończeniu szkoły średniej, opuścił dom rodzinny i stał się częścią undergroundowej kultury punkowej. Utrzymywał się z mycia szyb samochodów stojących na światłach, mieszkał w opuszczonych budynkach. To w tym czasie nadano mu pseudonim Zombie Boy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ZombieBoy Legacy - " A year ago, day for day, the world was forced to tragically say farewell to an icon, to a friend, to a brother and to a beloved son... all too soon. For most he was known as Zombie Boy, a mysterious character who captured the attention of the world, forever changing the standards of beauty and paving the way for others as he helped usher a new era of cultural norms by lending himself to thousands of artists through the years and created a legacy that will live on with us, eternally. For his close ones he was known as Rico, a gentle soul like a rose with thorns. He will always be remembered by his generosity which knew no boundaries, sharing everything with others, even sharing himself. For his closest ones he will always be known as Rick, the young boy with an ambition to move the world, so very strong, yet vulnerable and delicately intricate. A close one we held dearly as we knew how precious and special his soul was -one of a kind. Rick we are so deeply saddened by your loss, no words could ever express the sorrow we carry with us now that you've left. We miss you so very much and we hope you know that we will forever cherish those moments we shared together. The world will remember you forever and we will love you forever. "

Post udostępniony przez Zombie Boy (@zombieboyofficial)

 

W wieku 19 lat rozpoczął realizację tatuażu obejmującego całe ciało. Projekt powierzył Frankowi Lewisowi z Montrealu w Kanadzie. Po ponad 6 latach 80 procent ciała Zombie Boya zostało pokryte rysunkiem, który przedstawiał rozkładające się ciało. Na ten tatuaż model wydał ponad 17 tysięcy dolarów. Wciąż powtarzał także, że jego dzieło nie jest jeszcze skończone.

 

O Zombie Boyu zrobiło się głośno w 2011 r., kiedy pojawił się w klipie Lady Gagi, który został nagrany do piosenki "Born This Way". Potem występował na wybiegach i miał sesje dla najbardziej prestiżowych magazynów z "GQ" i "Vanity Fair" na czele.

 

las/hlk/ polsatnews.pl, "Fox News"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie