Sąd umorzył postępowanie ws. radomskiego radnego skazanego za znęcanie się nad żoną

Polska
Sąd umorzył postępowanie ws. radomskiego radnego skazanego za znęcanie się nad żoną
Polsat News
Jarosław R. od początku nie przyznawał się do winy

Ze względu na znikomą społeczną szkodliwość czynu, Sąd Okręgowy w Radomiu umorzył postępowanie w sprawie radomskiego aktora i radnego Jarosława R. i uchylił wyrok skazujący go na grzywnę w wysokości 2 tys. zł za znęcanie się nad żoną.

Jarosław R. jest aktorem Teatru Powszechnego w Radomiu. Jest też radnym Rady Miejskiej. W sierpniu, po nagłośnieniu przez media wyroku w jego sprawie, zawiesił członkostwo w klubie radnych Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Radomiu.

 

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza, sąd drugiej instancji, rozpatrując apelację obrońcy oskarżonego, uchylił zaskarżony wyrok z 18 czerwca. Wówczas Sąd Rejonowy w Radomiu skazał Jarosława R. na grzywnę w wysokości 2 tys. zł za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Orzekł także na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 3 tys. zł.

 

Rzecznik dodał, że radny nie został uniewinniony, ale postępowanie zostało umorzone ze względu na znikomą społeczną szkodliwość. - Sąd uznał, że czyny Jarosława R. były naganne, to nie w takim stopniu, żeby uznać je za przestępstwo w rozumieniu w przepisów kodeksu karnego - wyjaśnił Guza. Wyrok Sądu Okręgowego w Radomiu jest prawomocny.

 

Jarosław R. od początku nie przyznawał się do winy. W wydanym w sierpniu oświadczeniu napisał: "Nigdy nie było w mojej rodzinie aktów przemocy. Wszystkie pomówienia z aktu oskarżenia, to element walki o uzyskanie możliwie najlepszych warunków rozwodu".

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie